Çayda umutlar ‘Her Dem Toprak İçin’ projesi ile yeşermeye devam ediyor

Sürdürülebilir çay tarımının temelini oluşturan toprak sağlığının korunması amacıyla TEMA Vakfı ve Doğuş Çay iş birliği ile 2016 yılında Rize’de başlatılan ‘Her Dem Toprak İçin’ projesi 6 yılı geride bıraktı. 2021 yılında başlayan üçüncü etap çalışmalarında, yüzde 38 olan çaydaki verim artışı yüzde 55’e yükseldi. 2022 yılı sonuna kadar devam edecek üçüncü etapta, Trabzon ve Artvin illerinde de başlayan örnek bahçe uygulamalarının yaygınlaştırılması hedefleniyor. 

Sürdürülebilir çay tarımı için örnek bahçeler aracılığıyla doğru tarımsal uygulamaların üreticilere gösterilmesini ve bu uygulamaların yaygınlaştırılmasını hedefleyen ‘Her Dem Toprak İçin’ projesi hız kesmeden devam ediyor. Çay topraklarındaki asitleşme sorunu hakkında sosyal paydaşlara yönelik farkındalık çalışmalarıyla başlayan ve 6 yıldır başarı ile devam eden proje sayesinde hayata geçirilen örnek bahçelerde yüzde 55 verim artışı sağlandı. 

2016 yılında TEMA Vakfı ve Doğuş Çay iş birliğiyle dünyanın sayılı çay üretim merkezlerinden biri olan Rize’de başlatılan proje kapsamında, Trabzon ve Artvin illerinde seçilen örnek bahçeler de projeye dahil edildi. 2022 yılında gerçekleştirilecek çalışmalarla, bu illerdeki çay bahçelerinde de örnek uygulamaların yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Sürdürülebilir çay tarımı uygulamalarının yaygınlaşması en büyük hedefimiz”

Projede bugüne kadar elde edilen kazanımlara değinen TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç; “Her Dem Toprak İçin projesinin 2016 – 2020 yılları arasında yürütülen ilk iki etabında, aşırı kimyasal gübre kullanımının toprakta yarattığı asitlik sorununun toprak sağlığına ve çay tarımına olumsuz etkileri konusunda farkındalık sağlamakla birlikte çay tarımı için doğru uygulamaların gösterilmesine ağırlık verdik. Elde edilen başarılı sonuçların çay tarımı yapılan tüm bölge bahçelerine yaygınlaştırılması gerektiği düşüncesiyle Doğuş Çay ile iş birliğimizi 2023 yılına kadar uzatma kararı aldık ve projede 3. etap çalışmalarımızı başlattık. Bu kapsamda 2016 yılından bugüne kadar 12 binden fazla kişiye eğitimlerle ulaştık. 6 olan örnek uygulama bahçe sayımızı Trabzon ve Artvin ilinden de ilave bahçeler ile 9’a çıkardık. Toprak yapısındaki iyileşme ile birlikte geçmiş dönemlerde uygulamalarına başlanan uygulama bahçelerinde komşu parsellere kıyasla yüzde 55, yeni bahçelerde ise uygulamanın ilk yılı olmasına rağmen yüzde 17 verim artışı sağladık. Bahçelerde gerçekleştirilen örnek uygulamaların çay kalitesine etkisi görmek amacıyla bu yıl ilk defa yaptığımız yaprak analizlerinde çayın tat ve aroması üzerinde önemli etkisi olan toplam polifenol miktarında uygulama bahçeleri lehine yaklaşık yüzde 18 gibi önemli bir oranda olumlu etki oluştuğunu gözlemledik. Uygulamaların çay verimi ve kalitesine olan etkilerini 2022 yılında da izlemeye devam edeceğiz.” dedi.

“Rize ile başlayan yolculuğumuz çayın yetiştiği tüm topraklara uzanacak”

2016 yılında TEMA Vakfı ile birlikte hayata geçirdikleri ‘Her Dem Toprak İçin’ projesiyle tüm Türkiye’de farkındalık yarattıklarını, artık Rize dışındaki illerde de uygulamaların artırılmasını hedeflediklerini belirten Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Harika Karakan Batallı, “Çayın ana vatanı Rize’den çıkan bir marka olarak çay tarımının etkin ve verimli şekilde yapılabilmesi en önemli önceliklerimiz arasında. Çay tarımı için toprağın sağlıklı bir şekilde işlenmesinin sadece bizim gibi çay üreticileri için değil, ülke ekonomisinin geleceğini düşünen herkes için bir öncelik olması gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Hayata geçirdiğimiz ve bu yıl 6’ıncı yılını dolduran ‘Her Dem Toprak İçin’ projesiyle temel amacımız; son derece hayati bir önem taşıyan ve bu önemi gün geçtikçe artan tarım hakkında, tüm kişi ve kuruluşlarda, üretici ve tüketicilerde farkındalık yaratmaktır. Günümüzde, topraklarımızı verimli kullanmak, mevcut toprakların verimliliğini artırmak hiç olmadığı kadar önemli bir noktaya gelmiş durumda. Bugün kurum ve kuruluşların bu iş özelinde harekete geçmesi, 6 yıllık faaliyetlerimizin bir sonucu ve bizim için çok gurur verici. Bu farkındalığı ve dolayısıyla toprak verimliliğini daha da artırmak en büyük hedeflerimizden biri. Projemizin ilk iki yılını içeren birinci etabı eğitim ve farkındalık çalışmalarıyla geçti. İkinci etapta sadece Rize’de gerçekleştirdiğimiz örnek bahçe uygulamalarını üçüncü etapta ise şehrin dışına taşıyarak Trabzon ve Artvin gibi illerde de hayata geçirmeye başladık. Halk tarafından çok fazla olumlu geri dönüşler aldık. İkinci etabın sonunda 2020 yılında yüzde 38’e çıkardığımız çaydaki verim artışı bugün itibarıyla yüzde 55’lere kadar yükselmiş durumda. Bu yıl içerisinde Rize dışındaki illerde de örnek uygulamaları olabildiğince artırmak hedefindeyiz. Unutmayalım ki Türk çayı, tarlada kar altında kalarak yetişen tek çay. Bu haliyle de lezzet açısından önemli bir avantaja sahip. Coğrafi ve iklimsel olarak sahip olduğumuz bu avantajı, doğru tarım uygulamaları ile önemli bir rekabet avantajına dönüştürebiliriz. Bunları başarabilmek benim ve Doğuş Çay ailesi için çok büyük bir mutluluk. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi. 

“Türkiye’nin en büyük tarım markası olmak istiyoruz”
Gerek Türkiye’de gerekse dünyada önemi her geçen gün artan tarımsal üretime dikkat çeken Harika Karakan Batallı, “Doğuş Çay ailesi olarak çıktığımız yolda üreticilerimizi sürekli destekliyoruz, hep yanlarında yer alıyoruz. 2021 yılında Doğuş Çay olarak 160 bin ton yaş çay, 975 bin ton şekerpancarı, 60 bin ton patates, 50 bin ton domates, 15 bin ton mısır alımı gerçekleştirdik. Bu alımlarımızla ülkemizde tarımın ve çiftçilerimizin gelişimine de büyük katkı sunuyoruz. Yaptığımız işe inanıyoruz ve hem halkımıza hem de ülkemize fayda sağlayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm bu yatırımlarımız ve çalışmalarımız sonucunda da Türkiye’nin bir numaralı tarım markası olmayı hedefliyoruz.” diye konuştu. 

Related Articles

119 YORUMLAR

 1. I must thank you for the efforts youve put in penning this site. I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now 😉

 2. גם אם תזמינו עיסוי מפנק לבית
  המלון בקרית שמונה/נהריה שבו אתם שוהים בבירה, האווירה תשתנה,
  האורות יתעממו ונרות ריחניים יהיו
  בכמה פינות החדר, אתם תשכבו רק עם מגבת
  על גופכם שתרד אט, אט, ככל שהעיסוי יעבור לחלקים השונים בגוף.
  בכל הזמנה של מסאז’ עד הבית המטפל/ת יגיעו
  אליכם עד הבית עם מיטת טיפולים, מוזיקה, שמנים, נרות
  וכל הדרוש על מנת שהעיסוי שלכם
  יהיה לא פחות ממושלם! קייטרינג מסקרפונה מספקת שירותי קייטרינג חלבי ומאכלי גורמה על בסיס איטלקי ונגיעות ים תיכוניות.

  מסעדת הנשיקה הממוקמת בזכרון יעקב מציעה לכם מטבח ים תיכוני.

  קרן בלונדינית חדשה בבת ים !
  מאשה נערת ליווי אוקראינית חדשה בישראל ברמה ממש גבוהה
  לביתך מלון בכל אזור המרכז. נערות ליווי בדרום זה לא חדש, לא פשוט למצוא נערות ליווי בדרום איכותיות שיתנו
  לכם את ההנאות הגדולות ביותר בחיים אלא אם
  הגעתם אל פורטל עשיר, איכותי שלא מתפשר עבורכם אלא על הטוב ביותר.
  את היצרים הסקסיים והחרמנים שלא
  עוזבים אותנו כל היממה. לשיטתם, העובר אינו אדם עד
  שיוולד, ובמיוחד כל עוד אין לו יכולת קיום מחוץ לרחם.
  מחזיקה קרח עד 3 ימים!

 3. היא דורשת מאיתנו ללכת לחברה בעלת
  עיסוק עיקרי במכירת מציגים.
  הובלות דולר הינה חברה ותיקה בעלת ותק של
  עשר שנה, הובלות דולר מתמחה בהעברות קטנות
  וגדולות של רהיטים, מוצרי חשמל ועוד.
  הלקוח יודע שבשיחת טלפון אחת הוא יכול לפגוש אישה מהממת, שתנעים את זמנו, תתייחס אליו בכבוד ותעניק לו יחס אישי כמו חברה אמיתית.
  זוהי דרך מצוינת וייחודית לשפר את הקשר שלך ולוודא כי הריגוש תמיד יהיה
  שםמתי שתרצה. זהו עיסוי כי לא מעט אנשים ברחבי העולם
  לבחור – זה עיסוי זה נותן רגשות כי באמת לא יכול להיות מנוסים בכל דרך אחרת .
  מעתה ניתן להזמין בקלות ובפשטות עיסוי בנהריה עד הבית או עיסוי לצימר או
  אפילו בקליניקה באזור נהריה. מעוניינים לעצב את הבית או הגינה?

  עיסוי מפנק בראש העין , ניתן להזמין
  עד הבית בראש העין כמתנה לך, לבן הזוג לחברה או לאיש עסקים שאתם מעוניינים
  לפנק. כאשר עיסוי מפנק בראש העין , נעשה בביתכם, תוכלו להתרווח על הספה עם כוס משקה האהוב
  עליכם ולחוש את ההקלה לאחר העיסוי כאשר הגוף והנפש רק יודו לכם.

  לאור זאת יהיה מומלץ לשקול לקחת חלק בסוג זה של
  עיסוי שרוצים אלה מכם אשר נהנים חוויה inoxicated ,
  אחד זה ייתן את המוח ואת הגוף מתקני האנרגיה לא
  חוו לפני. בניגוד לעיסוי הארוטי, שהוא
  בעיקר על ידי גברים שונים, והוא מסופק במסגרת
  השירותים המפוקפקים,עיסוי טנטרי נועד גם
  עבור נשים וזוגות יחד כחלק בעולם הטנטרה, שבו נהוג להעביר את המקבל תחושה של תשוקה ורגש במהלך עיסוי עצמו
  .

 4. המחירים משתנים גם בהתאם לניסיון
  המעסה, כך שכדאי לקחת זאת בחשבון.
  עיסוי רפואי עד הבית – אם תרצו מעסה רפואי עד
  הבית, התענוג הזה יעלה לכם בהתאם לקילומטראז’
  ולדלק שהמעסה השקיע כדי להגיע אליכם.
  אורך העיסוי הרפואי – ככל שהעיסוי
  הרפואי שלכם יהיה ארוך יותר – ככה המחיר שלו
  יעלה. גם אם תזמינו עיסוי מפנק לבית המלון
  בחיפה והסביבה שבו אתם שוהים בבירה, האווירה תשתנה, האורות יתעממו ונרות ריחניים יהיו בכמה פינות החדר, אתם תשכבו
  רק עם מגבת על גופכם שתרד אט, אט,
  ככל שהעיסוי יעבור לחלקים השונים
  בגוף. למרות שהטכניקה של מפגש עיסוי טיפולי תלויה במאפיינים האנטומיים והפיזיולוגיים של אזור העיסוי
  בגוף. עיסוי שוודי בחיפה והסביבה עוזר לנו לא רק להפחית לחצים, עומסים וכאבי ראש, אלא גם לשחרר שרירים תפוסים,
  להפחית כאבי גב (וכאבים אחרים) וכן תורם לשיפור
  מחזוריות הדם בגוף. מחקר משנת 2002 מצא כי טיפול בעיסוי הפחית את תדירות כאבי הראש כתוצאה ממתח כרוני.
  ראשית, דעו כי עיסוי בלוד עולה הרבה פחות ממה שאתם מדמיינים.

 5. חנות המחשבים שלנו מציעה לך
  את המוצרים האיכותיים ביותר בשוק, עם זאת אין בכוונתנו לנסות ולמכור לך מחשב נחות מצרכיך
  או חמור מכך הרבה מעבר להם ולכן החנות שלנו מסודרת כך שתוכל למצוא את המוצר המתאים בדיוק לאופי השימוש שלך.
  ראשון עד רביעי אין בעיה של עומס ניתן לתאם ולהזמין נערה לשעה הקרובה כך שאם אתה רוצה גיחה קטנה באמצע היום בימי ראשון
  עד רביעי כל שנותר הוא להכנס לאתר
  ולהתקשר להזמין שעה מראש. המחיר לשעה החל מ- 48 ש”ח כולל מע”מ.

  בד נמתח וגמיש לעיצוב אנו גובים 15 ₪
  למטר מרובע כולל גזירה, תפירה וחומר.
  הינה חנות בוטיק המתמחה בעבודות יד ייחודיות של מגוון מוצרים לתינוקות המתמחה באבזור כולל למיטת התינוק, שידת החתלה ואביזרים לעגלת תינוק.
  חנות וירטואלית למתנות מקוריות.
  זמן פרחים איראל הינה חנות פרחים המתמחה בשזירת פרחים לכל סוגי אירועים:
  זרי יום הולדת, זרי כלה, סידורי פרחים, זרי אבל.
  ומעניקה פתרונות הדברה ירוקה
  לכל סוגי המזיקים, אצלנו תקבלו שירות מקצועי ואדיב
  ויחס אישי. מנגד, כל עוד תקבלו עיסוי בחדרה בלבד לאורך כ-45 דקות ועד שעה,
  המחיר שתצטרכו לשלם יהיה נוח הרבה
  יותר ויהפוך את חווית העיסוי לנגישה גם לכם.
  הקניית קריאה באמצעות שיטת “5 דקות ביום” המעניקה פתרונות יישומיים ויעילים
  לבעיית הקושי בקריאה ובהבנת הנקרא, באופן
  חדשני ומהיר של לימוד קריאה, המותאם לילדים, נערים
  ומבוגרים, כאחד.

 6. רוצה להיפגש עם נערת ליווי
  רוסיה וצעירה עם הרבה ניסיון בכל מה שקשור לעיסוי ופינוק… לידה היא נערת ליווי יפהפייה וצעירה
  שאוהבת לבלות עם גברים. ענת, השם אולי ישראלי אבל הבחורה אוקראינית 100%.
  ענת אהובה על ידי גברים רבים ותמיד… למה לפתות אותי בבר למה לא רק תגיד ליווי במודיעין לי המציאות
  מההתחלה האם אתה מקשיב לי שאם
  הייתי הצגתי את עצמי ואמרתי ‘אני אחד מני רבים שכבר ליווי
  במודיעין את בעלך. כמובן שיש לוודא האם הבחורה רלוונטית לצפון, דרום או
  מרכז הארץ אך נערות ליווי צפון בבאר שבע הן איכותיות בדיוק כמו
  נערות ליווי צפון בתל-אביב צפון ושאר הארץ.
  עוד כדאי לדעת שאפשר למצוא
  עיסוי אירוטי במרכז העיר וגם מסאג’
  אירוטי בתל אביב צפון או דווקא בדרום העיר
  – בכל מקום שנוח לכם. היא תעשה אותך מאושר ושמח ב-5 דקות הראשונה
  שתפגוש אותה אצלך במלון עם מסאג ואווירה כייפית ומשמחת.
  במרחק של 10 דקות נסיעה מהעיר הגדולה ניתן לשלב בילוי באמצע יום עבודה או עסקים בלי מאמץ רב
  באמצעות מפגש סוחף עם נערות ליווי ברמת השרון.

 7. כל בחורה אוהבת לקבל מסאז’ מהגבר שלה- בגב, בכתפיים, באזור הצוואר והראש.
  בקרו בפורטל, בחרו את המודעה המתאימה לכם,
  עשו את סקר השווקים האחרון וצאו לדרך מלאה בהנאות ורוויה
  בהגשמת כל הפנטזיות הלוהטות עליהן חלמתם.

  תמיד רציני לנייש אבל לא היה קל למצוא את המתאים.
  כאשר למשל אתם נוסעים לנופש באיזה צימר מפנק, או בית מלון, תמיד תחשבו ישר על הפינוק של
  עצמכם ותזמינו עיסוי, כי אם כבר אז כבר.
  תוכלו להגיע לבד אם הינכם מעוניינים בשקט
  והפוגה מעולמכם הרועש, וכן תוכלו להגיע עם בן או בת זוג אהובים
  לבילוי רומנטי משותף. מסאג לומי לומי,
  טיפול עם דבש ושמנים ארומטים.
  דירה דיסקרטית כאמור זהו ״דירת מבטחים״ בה תוכל להיפגש עם
  מטפלות האהובות עליך, הרצויה לך, זאת שנמצאת בדירה דיסקרטית
  בקריות ובכלל, זאת דירה בה המעסה האירוטית מתגוררת או
  בה היא עובדת. מחפשים באתר בחורה בדירה דיסקרטית
  בקריות והנה לך ערב סקסי שקט
  וחופשי מדאגות. בחורה פרטית, מחכה לך בדירה דיסקרטית שהיא…

 8. אמנם ישנם עיסויים בגבעתיים!
  ישנם אנשים המעדיפים להזמין עיסוי פרטי אצלם
  בבית/במקום העבודה, אליהם מגיע מעסה
  מקצועי שמבצע את העבודה בשטח ומגיע
  עם כל הציוד הנדרש. עם זאת, ישנו גם
  עיסוי לנשים הניתן על ידי מעסות לטובת הנשים שחשות בנוח יותר עם נשים.

  עם זאת, אתם צריכים קודם לבחור את הבחורה שההעדפות שלה תואמות למה שאתם רוצים לעשות ואז תוכלו שניכם ליהנות מהקשר
  האירוטי. הופעה בחברה עם נערה מובחרת תגרום לקנאה גברית אמיתית.
  בעת הזמנת נערה באתרנו, כל המידע נותר
  חסוי ואינו נחשף לאיש. על ידי שימוש בשירותיה של נערה
  ברמת גן, תוכלו להירגע באמת
  ולהקל על הלחץ. נערות ליווי ברמת גן צעירות
  והן עושות ספורט תמיד. נערות סקס ליווי בבת ים לעיסוי שלנו יודעות לענות
  על כל דרישה של לקוחות עניני טעם. כדאי
  גם לקחת בחשבון את האטרקטיביות של עיסוי מפנק בבת ים בדירות דיסקרטיות מאובזרות ומרווחות.

  תוכלו להזמין עיסוי מפנק בחדרה , בלחיצת כפתור אחת, מה שיגרום
  לכם למצוא את המעסה האידיאלי שלכם ואפילו אם אהבתם את הטיפול שהוא או היא מבצעים, להפוך את
  הטיפול לקבוע, לפחות אחת לשבוע. במחקר שנערך בשנת 1996, קבוצת מבוגרים השלימה סדרה של בעיות
  במתמטיקה מהר יותר ובדיוק רב יותר לאחר עיסוי כיסא בן 15
  דקות מאשר קבוצת מבוגרים שנאמר
  לה פשוט לשבת על הכיסא ולהירגע במהלך 15 הדקות האלה.

 9. כל הדירות הדיסקרטיות בנתניה שנבחרו בקפידה רבה על
  ידי פורטל אקספיינדר, נבחרו בקפידה רבה על מנת
  להנעים לשוהה בהן את השהות במקום ולהנות מחוויה רומנטית ומענגת.
  חברת א.ג גידור הינה חברה שהוקמה לאחר שנים רבות של ניסיון והתמחות
  בביצוע התקנת והרכבת כל סוגי הגדרות החברה
  מבצעת עבודות גידור בכל רחבי הארץ תוך הקפדה על איכות גבוהה, מקצוענות ללא פשרה, זמינות
  ומתן שירות אמין ולשביעות רצון הלקוח.
  איכות היא ערך עליון בהזמנת עיסוי אירוטי בדירות דיסקרטיות.
  רוצים להזמין עיסוי אירוטי בבת ים?
  ראשית, על מנת למצוא עיסוי מפנק בהרצליה באזור שבו אתם
  גרים, מתחיל בטלפון כאשר אתם
  מיידעים את המעסה ומקבלים מידע אתם מרגישים בטוחים יותר להתחיל
  את העיסוי. גם אם תזמינו עיסוי מפנק בהרצליה לבית המלון שבו אתם שוהים
  בבירה, האווירה תשתנה, האורות יתעממו ונרות ריחניים יהיו בכמה פינות החדר, אתם תשכבו רק עם
  מגבת על גופכם שתרד אט, אט, ככל שהעיסוי יעבור לחלקים השונים בגוף.
  גם אם תזמינו עיסוי מפנק בנתניה/השרון לבית המלון שבו אתם שוהים בבירה, האווירה תשתנה, האורות יתעממו
  ונרות ריחניים יהיו בכמה פינות החדר,
  אתם תשכבו רק עם מגבת על גופכם שתרד אט, אט, ככל שהעיסוי יעבור לחלקים השונים בגוף.

 10. כמו שכתבנו לפני, נערות ליווי בתל
  אביב זה למעשה אותן הבחורות שתראה באתרינו באזור המרכז וכל אזור
  גוש דן. הבחורה הכי מושלמת שתראה.

  הבילוי עם נערת ליווי הוא מרגש במיוחד, משום
  שאתם לא צריכים להתפשר על המראה של הבחורה שאתם מבלים אתה.
  אם בא לכם דירות דיסקרטיות מבוגרות אתם לא צריכים להתבייש אך גם לא
  צריכים לספר לאף אחד. אם אתם מעוניינים לשמור את הבילוי עם נערת
  הליווי לעצמכם, אתם לא צריכים אפילו לקום מהספה בסלון, אלא רק לגלוש לאתר ייעודי ולהזמין נערת ליווי בלחיצת
  כפתור. כך או כך, נערות הליווי באזור ממתינות לקריאתכם ויגיעו לכל מקום
  שתבחרו, בין אם זה בית או צימר
  ובין אם זה מקום בילוי פופולארי.
  בין אם תזמינו לעצמכם מקום
  שקט לבלות בו או תצאו לשתות יחד כוס יין בבר האפלולי האהוב עליכם, וגם אם תזמינו לעצמכם עיסוי אירוטי ומפנק, נערות
  ליווי בהרצליה הן נערות ליווי דיסקרטיות שמבינות עד כמה החשאיות חשובה לכם.
  מצאו בקלות ובנוחות דירות דיסקרטיות בצפון, במרכז,
  בירושלים, באילת ובכל מקום בישראל.
  כמות גדולה של תיירים הנמצאים בעיר תל אביב היא גדולה לעומת ערים אחרות בישראל.
  מיום ליום אתה עובד בתל אביב, או שמבלים בתל אביב או סתם עושים סידורים
  כמות ענקית של דברים שגורמת לך רק לרצות לקבל לילה בלטי נשכח.

 11. מכיוון שאנחנו חיים בעידן האינטרנט, בו כל המידע זמין ונגיש בלחיצת כפתור פשוטה, אין צורך להשקיע מאמצים
  בכדי למצוא נערות ליווי בבת ים או בכדי לבצע את הבחירה המתאימה מתוך ההיצע.
  בניגוד לתרופות בתחום הפסיכיאטריה, ביחס
  לגישות פסיכותרפיות אין בנמצא תהליך אישור
  פורמלי מוסכם, ובכל זאת – רבות מהן מגובות בראיות שמסתמכות על מחקרים מרובי משתתפים ותומכות ביעילות הטיפול להפחתת סימפטומים של הפרעות ספציפיות, ביניהן דיכאון
  וחרדה. הטיפול מתבצע על ידי קרצוף,
  פילינג ועיסוי בסבון ארומטי ריחני.
  אומר יוסי ומוסיף כי במהלך הטיפול לא מעט אנשים נפתחים וחולקים איתו דברים אישיים, “כייף לי להיות האדם שלא רק מטפל בהם בגוף אלא גם בנפש, מקשיב להם ואם יש אפשרות לעזור, אני תמיד שמח לעשות זאת. כמובן שכל מה שהם חולקים איתי נשאר בחדר הזה, בדיסקרטיות מלאה, בדיוק כמו במרחב שבין פסיכולוג למטופל שלו”.
  אתה תשכח מכל הבעיות שלך ותשיג איתי אקסטזה… כאשר
  מזמינים מעסה הוא כבר ידאג להביא
  עמו את כל האביזרים שנחוצים לו
  כמו מיטת טיפולים, שמן עיסוי ואף נרות.
  אף מומלץ להתכונן לעיסוי על ידי ביצוע של תרגילי נשימה ומתיחה באזורי הגב והצוואר, בכדי להתניע
  את הזרימה הלימפתית כבר לפני העיסוי, ועל ידי כך לעודד אותה להתנקז מהר יותר מהגוף.

 12. מבחר זמינות במרחק טלפון אחד מימך כל הנערות ליווי
  מעודכנות וחלקם עם תמונות אמיתיות.
  בסיכום היום, כשאתם בוחרים נערות ליווי בירושלים, אתם בוחרים
  את הנערות המדהימות שנראות
  בדיוק כמו בתמונה. נערות ליווי בירושלים, כמו באזור המרכז
  עובדות עם אוכלוסיה מגוונת (יהודים, מוסלמים
  ואפילו נציגים ממדינות זרות) – רובם ככולם משתמשים בשרותי ליווי בירושלים.
  באתר “בחורה בצפון” תמצאו שירותי ליווי בצפון הארץ בלבד, ולא במרכז,
  בירושלים או באילת. אם אתם נמצאים
  או גרים במרכז יש מספיק אתרים מומלצים באינטרנט
  בהם תוכלו להזמין נערות ליווי בתל אביב, בירושלים או
  באילת. אתם יכולים גם לקבל שירותים במגוון חלקי הארץ בפריסה ארצית אז לא משנה
  היכן אתם נמצאים – במרכז, בצפון או בדרום,
  לא תישלל מכם להיעזר בשירותי הליווי
  המקצועיים מהמגוון הרחב של נערות הליווי של סקסי גירלס.
  BEST ESCORT MODELS הוא לוח שירותי הליווי האמין ביותר ואחד מהגדולים והעדכנים ביותר שתמצא
  באזור צפון הארץ ובכלל. ברוכים לאתר BEST ESCORT MODELS
  נערות ליווי בצפון. עיסוי אירוטי בנס ציונה, עם אתה רוצה להיתפנק בעיסוי לוהט ביותר אז הגעת
  לאתר הנכון, כאן תקבל את השרות הכי
  מקצועי בארץ 24/7 ובכול רגע שרק
  תרצה. אבל, הבנת הטעם האישי כמו: מבנה גוף, גיל,
  צבע עור וכיוצא בזה, יאפשר לאתר מישהי אשר החזות
  החיצונית שלה עונה פחות או יותר על ההעדפות, מה שיהפוך את השירות להרבה יותר מהנה וחווייתי.

 13. בדרך כלל, כלקוחות – אנו נוטים לאמץ
  מעסים שדוגלים באסטרטגיה גמישה מולנו, אך ישנם לעתים כמה מעסים שאינם
  גמישים שדווקא הם עשויים להתגלות כאנשים
  שתתחברו אליהם ושיספקו עבודה מאד מקצועית הלכה למעשה.
  מסאג נהריה הכרויות סקס מסאג’ תאילנדי המסאג’ התאילנדי הינו שיטת עיסוי אשר קיימת כבר 1700 שנים והיא למעשה משיטות הריפוי והעיסוי הישנות ביותר אשר קיימות בעולם ולכן בפי … מה יותר כיף מאשר לקבל
  עיסוי בקריות מהנה לבד? כמו
  כל דבר בחיים בוחרים שירות שיהיה כיף לחזור אליו בזכות פורטל שמרכז את כל
  המודעות השוות ביותר- איפה נמצא אחד כזה?
  אז כשאתם בוחרים נערת ליווי שווה בעיר אילת כל מה שאתם צריכים זה לא רק ציפייה אלא שאיפה לאישה המדהימה ביותר שיודעת ויכולה לקחת את תענוגות החיים
  שלכם צעד אחד קדימה. שלא תטעו לחשוב, לא
  תמיד הליך החיפוש היה פשוט
  ומהיר, פעם מי שמחפש שירות של נערת ליווי, נאלץ לצאת למסע חיפושים אחר מודעות קטנות בחלקים האחוריים של המקומונים, בלוחות המודעות
  ובמקומות אחרים וגם כשנמצאו מודעות כאלו,
  לא תמיד הבחורה אשר עמדה מאחוריהם הייתה לטעמו של המחפש.
  אם הגעתם ישר לקליניקה בלוד אשר בה הזמנתם עיסוי מפנק בתל אביב ישר מהעבודה,
  תהיה לכם אפשרות להתקלח בקליניקה
  בלוד ולהתחיל עם עיסוי מפנק בלוד תוכלו לבחור איזה או גבר שיבצעו עבורכם את העיסוי.

 14. י מעסות ומעסים מנוסים כל
  סוגי עיסויים מפנקים ממעסות ומעסים עם ידיים חמות
  לכל הגוף ונשמה גם ליחיד וגם לזוג וגם במקום פרטי אצלכם.כל סוגי עיסוי מפנקים בהשרון והסביבה גם לזוג וגם ליחיד.הפרסום הוא בתשלום.ללא מין עיסוי מפנק בהשרון והסביבה מתיחת
  שרירים, רצועות, פאסיה, מפרק מתיחה מתבצעת לאחר המישוש.
  הפציעות אינן חייבות להיות קשורות לספורט עצמו
  אלא למאמץ הגופני הנדרש באימונים, במשחקים
  ובתחרויות, כזה שמצריך מהספורטאים תחזוקה שוטפת
  של הגוף מבחינת תזונה וטיפולים שונים.
  כך פועלת השיטה. מטרת הטיפול היא לשחרר כאבים בחלקי גוף שונים על
  ידי לחיצה ב- 50 נקודות שהוכחו מדעית כבעלות קשר
  לאיברים פנימיים. הומאופתיה היא שיטת
  ריפוי עדינה וללא מגע המבוססת על מהות האדם כיחידת גוף ונפש.
  מגע וחיבוקים מביאים הרבה שלווה למוחות הסוערים
  של הגברים, הם מרגישים מאושרים ונינוחים בחברת נשים לליווי מלאות באנרגיה ושמחת חיים.
  מרגישים שרצפת חנותכם נשחקת? אחרי שני
  עשורים של הגשת שירותי קייטרינג ברמת פרמיום בארץ ובעולם,
  הגיע הזמן שלנו להתענג על מקום משלנו – אודאון אירועים.

 15. מתאימים לכל סוגי האירוח שתחפצו
  – מסיבת רווקים ורווקות, יום כיף מפנק, יום אהבה,
  או כל אירוע חגיגי שיש בו שמחה אנחנו מחכים לכם בכל יום ובכל שעה ביום, שירות דיסקרטי לחלוטין.

  לא משנה אם מדובר בסיום של מסיבת רווקים מטורפת
  או בתחילתו של ערב חול פשוט, עיסוי אירוטי בבת ים הוא הדבר שיהפוך
  אותו מעוד ערב לערב שייחרט בזיכרונך לנצח.
  נערות ליווי בבת ים בסופו של יום כל אחד ממכם חולם
  לקבל עיסוי מקצועי מהענערות שלנו ,
  הדבר החשוב ביותר זה לבחור את מי שיעשה
  את העיסוי על מנת שיענה בדיוק לפי הדרישות שלכם.
  עיסוי מפנק בחדרה עיסוי נהדר עבור ספורטאים, עבור
  מי שעוסק הרבה בספורט או עבור גברים העוסקים בעבודה פיזית מאומצת רוב הזמן.
  בדיוק בגלל זה, חשוב לדעת בכלל איך מחפשים עיסוי ארוטי בירושלים,
  ומסתבר שזה משהו שהרבה מאד אנשים בכלל לא מכירים.
  מאחר והמון אנשים סבורים כי את העיסוי מפנק הם יוכלו
  לקבל רק במסגרת יום פינוק
  מפנק בנתניה/השרון , הם מונעים מעצמם ליהנות מהעיסוי מפנק.
  ישנם אנשים שלא מרגישים בנוח שבן המין השני נוגע בהם, כך שחשוב לתאם מראש עם מכון העיסוי מפנק בנתניה/השרון את מין המעסה.
  טיפולי העיסוי אפקטיביים מאוד
  למי שסובל מכאבי גב וניתן לקבל סדרות של טיפולים כך שכאבי גב או פציעות
  שונות יהפכו להיות דבר שקל יותר להתמודד אתו עד כדי
  היעלמות מוחלטת שלהם.

 16. יש שירותי ליווי המוצעים מדוגמניות יפהפהיות הנמשכים בין שעה לשעתיים ועד ללילה שלם ויכולים לכלול גם
  יציאה לאירוע. נערת ליווי
  בירושלים יודעת איך לפנק אתכן, להעניק לכם חום, יחס, כבוד וזיון של הלייף!
  שירותים שונים – כל נערת ליווי יכולה להציע שירותים מעט שונים מהאחרת,
  כך שלמי שיש בקשות נוספות, לצד השירותים הסטנדרטים, כדאי שישים דגש גם
  על הנושא הזה בהליך של בחירת הבחורה (או הבחור) לצורך המטרה.
  כל המודעות באתר זה אינן כוללות שירותי מין (סקס) והן מדברות על עיסוי בלבד.
  שירותי הליווי בפורטל המבוגרים 053000 מדברים
  על נערות ליווי להזמנה לביתכם / בית מלון בלבד ומסתמכים
  על כך שיש לכם מיקום בו תרצו לארח את נערת הליווי שתגיע אליכם.
  מנגד, כל עוד תקבלו עיסוי בבאר שבע בלבד לאורך כ-45 דקות ועד שעה, המחיר שתצטרכו
  לשלם יהיה נוח הרבה יותר ויהפוך את חווית העיסוי לנגישה
  גם לכם! נערת ליווי בירושלים יכולה
  להעביר לכם ערב בלתי נשכח, עם טעם של עוד.

 17. המפגש עם נערת ליווי הוא משהו שאנחנו חושבים עליו בדרך כלל הרבה לפני – והוא
  כולל הרבה ציפיות לבילוי עם נערת שנראית בדיוק כמו
  הפנטזיה שלנו. בכל מודעה ישנו
  פירוט מלא של כל הדברים הדרושים לכם, אבזור המקום, עלות, זמני שהייה, מיקום ודרכי התקשרות כולל
  קישור לדרכי גישה באמצעות WASE.
  נערות מושלמות ממתינות לכם כאן
  ועכשיו תחת פורטל שלוקח אחריות מלאה
  על כל בחירה ובחירה שלכם. נערות ליווי צפון,
  המקום המדהים ביותר להגשים את כל מה שרץ לכם בראש,
  כאן אתם בהחלט יכולים לקחת את זה למקומות הלוהטים ביותר שרצים לכם בראש.
  כאן כל התמונות, הנשים, והעבודות הלוהטות ביותר
  נבדקו מראש והן מספקות לכם את האמת לאמיתה, נערות ליווי בצפון שוות
  אחת יותר מהשנייה וזה בהבטחה!
  כל אחד יכול למצוא בדירות דיסקרטיות ברחובות את מבוקשו ולהשתמש בהן לבילוי חשאי.

  סיבה שנייה היא היכולת לבלות מתי שרוצים;
  בבתי המלון ישנן שעות קבועות בהן ניתן
  להיכנס ולקבל את החדר, בדרך כלל בצהריי היום.

 18. התחילו לגלוש בפורטל הלוהט ביותר תחת קטגוריה של נערות ליווי באר שבע ותנו לזה לקרות לכם
  באמת- הנאה מושלמת, מרטיטה ומרחיקת לכת עם נשים שמדברות לעניין, נראות
  מדהים ומשאירות טעם של עוד. באר שבע היא
  עיר במחוז הדרום. חולון נמצאת בין
  תל אביב, ראשון לציון, בת ים וכביש 4 ולכן היא נחשבת עיר אידיאלית עבור בילוי אינטימי ודיסקרטי.
  מוסך ופנר הינו מוסך מורשה סוזוקי הממוקם בתל אביב, צוות המוסך
  בניהולו של נוני ופנר בעל ידע רב וניסיון רב שנים בתחום.
  כל בעל רכב, זקוק למוסך במהלך חיי הרכב שלו.
  חברת אוטו רונן הינה חברה המתמחה בכל ענף הרכב הכול בתוכו שירותי הגרירה,
  שטיפת רכבים, מכירת רמקולים לרכב ומערכות שמע, מכירת מצברים, שירותי דרך, מענה
  לפריצת רכב, שטיפות ועוד.. לחלופין, הייתי בן הזוג של סילביה, המאהב של מזכירתי נטלי, המנכ”ל המצליח של חברה פורחת. חברת סופר פרונט צמיגים חדרה : הינה חברה המתמחה בכיוון פרונט ממוחשב מכל סוג כולל רכב פרטי, מסחרי, רכב כבד ודו גלגלי. סאנשיין הפקת אירועים בטבע היא חברה מקצועית המתמחה בהפקת אירועים בטבע ועל חוף הים. ימי הולדת על חוף הים או בכל מקום אחר בטבע במחירים אטרקטיבים מסיבות רווקים/רווקות – אוהל למסיבת רווקים/ת בחוף הים ובטבע. בתכשיטי סטארקס אתם רוכשים ישירות מהיצרן ללא דמי תיווך במחירים המשתלמים ביותר (באחריות!!! תבדקו אותנו).

 19. אצלנו תמצאו מבחר ענק של מקומות אירוח ומקומות לינה
  בתל אביב בתעריף שעתי המציעים גם חדרים מעכשיו לעכשיו!
  השכרת חדרים בתל אביב לתקופה קצרה הופכות להיות האופציה המועדפת על
  תיירים בגלל הפער הגדול במחירים.
  הם מציעים למבקרים מקומיים ומחוץ לארץ חווית ביקור בתל אביב לתקופות קצרות במחירים נוחים
  במיוחד. למרות שהעיר תל אביב מרכזית ומלאת רעש ובלגן, החדרים נמצאים באזורים נסתרים,
  שקטים ורחוקים מהעין מה שגורם לשמירה על דיסקרטיות ופרטיות האורחים.
  כל מי שמגיע לחדרים להשכרה באזור תל אביב יוכל ליהנות מחדרי אירוח ברמה גבוהה תוך שימת דגש על הפרטים הכי קטנים..
  החדרים לפי שעה בתל אביב
  מעוצבים ומאובזרים ולא יורדים ברמתם מכל בית מלון יוקרתי או צימר מפנק.
  האירוח בחדרים לפי שעה בתל אביב
  הם טרנד לוהט בקרב תיירים, אנשים
  כבר הבינו את היתרונות של האופציה הזאת ונהנים ממנה בלי סוף.
  חדרים לפי שעה בתל אביב ניתן למצוא
  בסגנונות מרובים, בתווך מחירים יחסית רחב ולמטרות שונות ומגוונות.
  מתחמי הספא בתל אביב מתאפיינים בעיצוב מושקע ויוקרתי עם שלל אפשרויות של חבילות ספא, החל מעיסוי שוודי, עיסוי עם שמן או בלי, עיסוי רפואי ועוד מגוון רחב של טיפולים שונים.

  מסעדות השף בתל אביב או במרכז ידועות כמסעדות יוקרתיות ונכון שהן לא מתאימות לכיס של כל אחד, אבל מותר לנו מידי פעם להתפנק.

  Look into my page :: לאתר הבית

 20. 妈妈一手扶着我的胸,另一手则伸入自己跨下,她紧握着抵在大腿间那条火热的肉棒,轻摇起屁股,让母子两人的性器充分的摩擦着。在那乌黑的湿润秘林里,两片厚美的花唇正左右夹挤着坚挺的棒身,充血的大龟头不时随着嫩肉的摩擦将蜜壶的屄口撑大。白桃はな 動画

 21. המעסה המקצועי בירושלים מטעם המכון יגיע עד אליכם עם מיטת מסאז’ נפתחת, שמנים וכל הציוד הנדרש לביצוע המסאז’ ברמה הגבוהה ביותר גם בתנאי שטח.

 22. そうそう…万が一を考えてバックに首輪を忍ばせて持参しなければ……そして私は「人間以下の家畜です生かせて下さい」と懇願して叫ばなければ…尻穴、おチンチンを舐めるなんて何でも無い、フランクフルトだと思えば…逝かせて下さい、昇天させてと、その間は私は全てを忘れられます。夕季ちとせav

 23. 私は浴衣を着て濡らしているのかも?蒸し暑くて汗よと言いながらも襟足を抜いて浴衣の襟元を緩め胸元を主人に見せているのかも知れませんね。どんな方法でも助けられると嬉しいです。此れも日常の日頃の行いでしょうか?まだ生きてる。もし咥えろと言われればしゃぶってしゃぶってシャブリ尽くします。夕季ちとせエロ

 24. そして彼はトイレに立ち帰ってきた。不倫したいと言う歌を私を見つめて歌う。そしてお母さんこれ確かめてくれますか?いきなり勃起チンコを出した。大きい。ピクピク動いてる。大きいと叫び直ぐに口に入れた。美味しい。口の中で動いてる。思い切りキスされて場所を変えた。ラブホテルには何十年ぶりだ。五十代の私の全身を舐めてクンニしてくれる。アナルにも。上手だ。69で狂ってしまった。お尻を振り頂戴とおねだりした。頭が真っ白になり濃厚なキスが止まらない。上手だ。何回逝ったかわからない。へんたいエロ動画AV

 25. Забота о жилище – это забота о приятности. Теплосберегающая облицовка – это не только изысканный облик, но и гарантия сохранения тепла в вашем уголке уюта. Специалисты, наша команда профессионалов, предлагаем вам сделать ваш дом в идеальное место для жизни.
  Выполненные нами проекты – это не просто утепление, это творческий процесс с каждым строительным блоком. Мы осуществляем совершенному сочетанию между визуальным восприятием и практической целесообразностью, чтобы ваше жилье стало не только пригодным для жизни, но и привлекательным.
  И самое существенное – доступные тарифы! Мы уверены, что высококачественные услуги не должны быть неподъемными по цене. [url=https://ppu-prof.ru/]Утепление частного дома снаружи цена[/url] начинается всего начиная с 1250 руб/м².
  Использование современных материалов и технологий позволяют нам создавать утепление, которое долговечно и надежно. Позабудьте о проблемах с холодом стен и избежите дополнительных расходов на отопление – наше утепление станет вашим надежным защитником от холода.
  Подробнее на [url=https://ppu-prof.ru/]веб-сайте компании[/url]
  Не откладывайте на потом заботу о радости жизни в вашем жилье. Обращайтесь к опытным строителям, и ваш дом преобразится настоящим художественным творением, которое подарит вам не только тепло. Вместе мы создадим комфортабельное жилье, где вам будет по-настоящему комфортно!

 26. Cuando olvide la contraseña para bloquear la pantalla, si no ingresa la contraseña correcta, será difícil desbloquear y obtener acceso. Si descubre que su novio / novia sospecha, es posible que haya pensado en piratear su teléfono Samsung para obtener más pruebas. Aquí, le proporcionaremos la mejor solución sobre cómo descifrar la contraseña de un teléfono móvil Samsung.

 27. La mejor aplicación de control parental para proteger a sus hijos – monitoriza en secreto GPS, SMS, llamadas, WhatsApp, Facebook, ubicación. Puede monitorear de forma remota las actividades del teléfono móvil después de descargar e instalar apk en el teléfono de destino.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles