ABD’nin ilk net sıfır karbon oteli inşa ediliyor

ABD’nin New Haven şehrinde yer alan eski Pirelli binası, Hilton tarafından 165 odalı bir butik otele dönüştürülüyor. Otel, 2022’nin ilk çeyreğinde “ABD’nin ilk net sıfır karbon oteli” olarak hizmet vermeye başlayacak.


Hotel Marcel ismiyle hizmet vermeye başlayacak olan otelin tüm tesisleri, yerinde üretilen enerjiyle çalışan fosil yakıtlardan bağımsız olarak kullanılacak. Bu bağımsız sürdürülebilirlik, otelin çatısında ve otoparkında aydınlatma, ısıtma, soğutma ve elektrikli araç şarj istasyonları için kullanılan elektriğin %100’ünü sağlayacak güneş panelleri aracılığıyla sağlanacak. Hotel Marcel ayrıca geri dönüştürülmüş yerel inşaat malzemeleri, LEED Platin Sertifikası, üç camlı pencereler, VRF hava kaynaklı ısı pompaları ve ısı yalıtım teknolojisini kullanarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Pasif Ev sertifikalı otel olacak.


Otelin, sürdürülebilirlik alanında bir öncü olacağı ifade edildi. Greenprint Center for Building Performance at Urban Land Institute başkan vekili Marta Schantz konuyla ilgili, “”Otel endüstrisi sürdürülebilirlikten faydalanmak için çok iyi durumda. İşletme sahibi/operatörler tüm enerji maliyetlerinin yükünü taşıyor. Connecticut projesinin bunu en başından yapmaya karar vermiş olması, bunu yapmanın en mükemmel, en uygun maliyetli yoludur.”

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles