Waitrose yeni sürdürülebilirlik projesine başlıyor

Geçen yıl Waitrose, İngiltere’deki çiftlik-tedarikçi tabanının tamamının, 2035 yılına kadar net sıfıra ulaşacağını duyurdu. Bu, süpermarketin çiftçileri karbon emisyonlarını dengelemede destekleme çabalarını artırdığı anlamına geliyor.


Waitrose’un İcra Direktörü James Bailey bu ayın başlarında şunları yazdı: “Önümüzdeki 15 yıl içinde kaynaklarımızın tüm ağırlığını, radikal araştırmaları kolaylaştırmak ve tarıma daha duyarlı bir şekilde çiftçilik yapmak için kullanacağız. Leckford, en iyi çiftçilik uygulamalarında bir deney olacak ve gelecek nesiller için toprağımızı, havamızı ve suyumuzu korumaya yardımcı olacak gerçek çözümlerin yolunu açacağını ve 2035 taahhüdümüzü yerine getirmemize yardımcı olacağını umduğumuz bir deney olacak.”


Yumurta üretimi, tarım politikalarını bildiren Waitrose Hayvancılık Yönlendirme Grubunda oturan birincil tedarikçileri Stonegate de dahil olmak üzere, süpermarketin net sıfıra doğru gidişinde önemli bir bileşeni. Grup, geçtiğimiz günlerde, 2022’de aralıktaki ağaç örtüsünü %20 artırma ve üreticilerin ilk olarak 2019’da ektiği yabani çiçek karışımı alanlarını yeniden tohumlama planlarını tartıştı. Menzil üzerinde yapılan çalışmaların yanı sıra, üretim verimliliği, cins seçimi ve barınak tasarımı gibi konuların tartışılması üreticiler tarafından yürütülüyor.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles