Ünlü fast food zinciri Wendy’s, ABD ve Kanada’da geri dönüştürülebilir bardaklar kullanacak

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden Wendy’s, 2026 yılına kadar yüzde 100 sürdürülebilir kaynaklı müşteriye yönelik ambalaj sağlama hedefinin bir parçası olarak yeni bardaklarını piyasaya sürmeye başlayacak.

Wendy’s, sınırlı geri dönüştürülebilirliğe sahip plastik astarlı kağıt bardaklardan, daha fazla tüketicinin geri dönüştürebileceği tek substratlı, şeffaf plastik içecek bardaklarına geçeceğini duyurdu. Bunun, firmayı sürdürülebilir olarak yüzde 100 kaynak sağlama hedefine yaklaştıracağı ifade edildi.

Bardaklar, Berry Global ve LyondellBasell ile işbirliği içinde, tüm Kuzey Amerika restoranlarında yüzde 20 ISCC sertifikalı, geri dönüştürülmüş plastik ile üretilecek ve gelecekte kullanılan geri dönüştürülmüş plastik miktarını artırma potansiyeline sahip olacak. Yeni bardak seti, 2022’nin başlarında ABD ve Kanada restoranlarında geri dönüştürülmüş plastik kullanan ilk büyük bardak seti ile piyasaya sürülecek, tüm içecek bardakları ise 2023’te geri dönüştürülmüş plastik ile üretilecek

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles