Milano’daki Gallaratese Hub’dan gıda israfını önelemek için büyük adım!

Son aylarda Milano Belediyesi’nin kamuoyuna duyurusunda öngörülen iki yeni özellikle açılan Gallaratese’deki üçüncü Bölge Merkezi’nin gıda israfına karşı yeniden yapılanma çalışmaları tamamlandı. Fazlalıkların toplanması ve yeniden dağıtılmasına ek olarak, çalışma aynı zamanda bir dayanışma pazarı ve zor durumdaki kadınlar ve çocuklar için eğitim ve öğretim faaliyetlerini de beraberinde getiriyor.


Yeni merkez, ayda yaklaşık 20 ton gıdanın geri kazanımını ve yeniden dağıtımını garanti eden Isola ve Lambrate bölgelerinde halihazırda aktif olan iki merkeze katılıyor. Gıda Politikası delegasyonu ile Belediye Başkan Yardımcısı Anna Scavuzzo ve Sosyal ve Konut Politikaları Meclis Üyesi Gabriele Rabaiotti, “Hub’u tam olarak çalışır halde görmek için sabırsızlanıyoruz, mahalle sakinleri için bir buluşma noktası olacak” dedi.


Belediye Başkanı Simone Zambelli, “Gıda israfına karşı üçüncü Çeyrek Merkezi’nin Gallaratese’de yerini almasından gurur duyuyoruz ve bunun tüm bölgemiz için gerçekten bir katma değer olacağından eminim.”


Cariplo Vakfı Başkanı Giovanni Fosti ise “Fondazione Cariplo, hem döngüsel ekonomi eylemleri ile kapsayıcı gıda sistemleri arasındaki bağlantıyı teşvik ederek hem de gıda yoksulluğuyla mücadele için çalışarak Gıda Politikası alanında Belediye ile birlikte bağlılığını sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Related Articles

16 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles