Dikey tarım, geleneksel yetiştiriciler arasında popülerlik kazanıyor

Son yıllarda dikey çiftçilik meraklılarının belki de oldukça pahalı bir hobiye sahip yenilikçiler olarak nitelendirildiği bölgelerde, bahçeciliğin bu yeni dalı istikrarlı bir şekilde artıyor ve geleneksel yetiştiriciler de hızla bu alana geçiş yapıyor. Dikey yetiştirme tekniklerini bir fırsat olarak gören Mechatronix’ten Koen Vangorp, “Bu sadece genç bitkilerin kalitesini artırmakla ilgili değil, her şeyden önce yetiştiriciliğin kontrol edilebilirliği ve dolayısıyla hız ve kalite ile ilgili” diyor.

Aydınlatma şirketi, Meteor Systems ile birlikte çok katmanlı bir yetiştirme sistemi geliştirdi: sprey bomları da dahil olmak üzere otomatik bir yol. Geçtiğimiz çeyrekte, yüzer oluklarla çalışan bir yetiştirici ile yoğun testler gerçekleştirildi. “Test düzeneğinde 120 bin kesim var. Tabii ki çok katmanlı olacak, çünkü aksi takdirde zemin alanı açısından çok pahalı olurdu. Artık birkaç metrekarede bahçenin 1 / 3’ünü doldurmaya yetecek kadar kesim yapabilirsiniz ”diyor.

Koen, “Pahalı seranızdan daha fazla marul alabilirsiniz” diye özetliyor. Ek olarak, havuza her zaman tam olarak aynı kalitede bitkiler gönderirsiniz, bu da büyümeniz üzerinde size daha fazla kontrol sağlar. Hala doğru aydınlatma stratejisine bağlı kalırsanız, planlamanız hakkında mükemmel bir tahmin yapmaya başlayabilirsiniz. Bu daha önce mümkün değildi.”

Tüm bunlar, Avrupa’da da dikey tarım için gittikçe daha şaşırtıcı fırsatlar olduğu anlamına geliyor. Koen, “İlk büyük projeler gelmeye başlıyor, ancak buradaki insanların olasılıklara daha da az aşina olduklarını ve genellikle bunu pahalı tarım olarak tasvir ettiklerini görüyoruz” diyor.

Related Articles

12 YORUMLAR

 1. Наша группа искусных специалистов подготовлена выдвинуть вам актуальные системы, которые не только гарантируют надежную покров от прохлады, но и дарят вашему домашнему пространству модный вид.
  Мы работаем с новейшими составами, обеспечивая продолжительный запас эксплуатации и превосходные результирующие показатели. Утепление фронтонов – это не только экономия на подогреве, но и трепет о окружающей среде. Спасательные технические средства, какие мы применяем, способствуют не только дому, но и поддержанию природных богатств.
  Самое важное: [url=https://ppu-prof.ru/]Утепление дома под штукатурку цена[/url] у нас стартует всего от 1250 рублей за квадратный метр! Это доступное решение, которое превратит ваш жилище в подлинный приятный локал с минимальными расходами.
  Наши произведения – это не только теплоизоляция, это формирование области, в где всякий аспект отражает ваш персональный образ действия. Мы берем во внимание все все твои потребности, чтобы осуществить ваш дом еще дополнительно комфортным и привлекательным.
  Подробнее на [url=https://ppu-prof.ru/]веб-сайте компании[/url]
  Не откладывайте труды о своем обители на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш дворец не только теплым, но и более элегантным. Заинтересовались? Подробнее о наших трудах вы можете узнать на нашем сайте. Добро пожаловать в сферу удобства и качественной работы.

 2. PBN sites
  We’ll establish a system of self-owned blog network sites!

  Pros of our privately-owned blog network:

  We perform everything so Google doesn’t understand THAT this is A self-owned blog network!!!

  1- We acquire domain names from distinct registrars

  2- The primary site is hosted on a virtual private server (VPS is high-speed hosting)

  3- Additional sites are on separate hostings

  4- We attribute a individual Google profile to each site with confirmation in Search Console.

  5- We create websites on WP, we don’t employ plugins with aided by which Trojans penetrate and through which pages on your websites are produced.

  6- We refrain from duplicate templates and use only exclusive text and pictures

  We refrain from work with website design; the client, if wanted, can then edit the websites to suit his wishes

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Latest Articles