Bidfood, 2045 yılına kadar tamamen karbon nötr olmayı hedefliyor

Yemek servisi tedarikçisi Bidfood, 2045 yılına kadar net sıfır karbon ile sektörde önemli bir değişimin öncüsü olacaklarını belirtti. Şirket, karbon emisyonlarını azaltmak için Science Based Targets girişimine (SBTi) katıldı.

Bidfood aynı zamanda müşterileri ve tedarikçileri ile de ortaklaşa çalışacaklarını ve birlikte genel karbon ayak izlerini nasıl azaltabileceklerini görmek istediklerini belirtti.

Bidfood sürdürülebilirlik direktörü Heather Angus şunları söyledi: “Bidfood’da uzun yıllardır Kapsam 1 ve 2 sera gazı emisyonlarımızı ölçtük ve yönettik. Gezegenimizi ilk sıraya koyarak müşterilerimize hizmet mükemmelliği sunmaya devam ederken, odak noktamızı ve yönetimimizi Kapsam 3’ü içerecek şekilde genişletmek ve 2045 yılına kadar net sıfır karbon elde etme hedefiyle karbon azaltma planımızı geliştirmek için Carbon Intelligence ile birlikte çalışmaktan gurur ve heyecan duyuyoruz.”

Bidfood sürdürülebilirlik başkanı Julie Owst ise şunları söyledi: “Bu, Bidfood için ileriye doğru atılmış harika bir adım; küresel gıda sisteminin küresel emisyonları azaltmada büyük bir rolü var.”

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles