Balparmak Arıcılık Akademisi, Sürdürülebilir İş Ödülleri’nden Ödülle Döndü

Balın, arıların ve arıcılığın geleceği için sürdürülebilir projeler hayata geçiren Balparmak, 9. Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde “Sosyal Etki-İnsan Odaklı” kategorisinde Balparmak Arıcılık Akademisi ile ödülün sahibi oldu.

Her yıl Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen ve Türkiye’de sürdürülebilir gelecek hedefi ile yeni ekonominin örnek lider kurumlarının ödüllendirildiği Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin kazananları 18 Ekim akşamı düzenlenen bir törenle açıklandı. Finale kalan projeler, 15 kategoride 51 kişilik jüri kurulu tarafından zorlu bir değerlendirme süreci sonucu belirlendi. 35 proje ise ödüle layık görüldü. Balın, arıların ve arıcılığın geleceği için sürdürülebilir projeler hayata geçiren Balparmak, Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde “Sosyal Etki-İnsan Odaklı” kategorisinde finale kalan 24 proje arasında “Balparmak Arıcılık Akademisi” ile ödül kazandı.

Balparmak’ın 2018 yılında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (ERDB) katkılarıyla kurduğu Balparmak Arıcılık Akademisi, arıcılık mesleğinin sürdürülebilirliğine katkı sağlamayı, kırsal kalkınma bölgelerindeki kadınları ve gençleri sektöre kazandırmayı ve balın yanı sıra arısütü, polen, propolis gibi katma değerli arı ürünleri üretiminin artırılmasına destek olmayı hedefliyor. Akademideki uzman akademisyenler arı yaşamı ve biyolojisi, koloni bakımı ve yönetimi, arı hastalıkları, ana arı üretimi, arı ürünleri üretimi, arıcılık ekipmanları, regülasyonlar, nektarlı bitkiler gibi arıcılık mesleğinde kaliteli üretimin ve mesleğin sürdürülebilirliğini sağlayan en temel konularda eğitimler veriyor. Sınıf ile eş zamanlı olarak gezici araçla verilen eğitimlerle bal ve katma değerli arı ürünlerinin üretimi uygulamalı olarak gösteriliyor. Aynı zamanda mevcut arıcıların da bilgileri güncelleniyor. Balparmak Arıcılık Akademisi, web sitesi üzerinden verdiği uzaktan eğitimlerle herkese arıcılık konusundaki temel bilgilere ulaşma imkânı sunuyor. 

Related Articles

2650 YORUMLAR

  1. where to buy priligy in usa Topical photoallergic dermatitis is relatively uncommon and falls within the class of type IV cell mediated hypersensitivity processes in which a photoactivated chemical or a photoproduct is considered to act as either a hapten or a complete antigen and ultraviolet exposure is required for induction and elicitation of the immune reaction

  2. Somebody essentially lend a hand to make seriously articles I might state. This is the first time I frequented your web page and so far? I surprised with the analysis you made to make this actual submit amazing. Wonderful task!
    Fantastic website.“부산비비기”
    A lot of useful info here. I am sending it to a few buddies ans also sharing in delicious. And obviously, thank you for your effort!

  3. The use of penile traction devices, also known as penis extenders, as a non-surgical treatment option for erectile dysfunction is being investigated. These devices apply gentle tension to the penis, promoting tissue growth and potentially improving erectile function.

    http://www.fildena.makeup/ buy fildena without prescription