Fischer Farms, İngiltere’de dünyanın en büyük dikey çiftliğini inşa ediyor

İngiltere’yi daha dayanıklı ve sürdürülebilir bir şekilde besleme vizyonuyla Fischer Farms, İngiltere’de 25 milyon sterlinlik yeni bir dikey çiftlik inşa ediyor. İngiltere’nin Norfolk ilçesinde 4 dönümlük bir alana inşa edilen yeni tesis, dünyanın en büyük dikey çiftliği olmaya hazırlanıyor.

Fischer Farms, istiflenmiş, biyogüvenli, iklim kontrollü ve tam otomatik bir sistem aracılığıyla çeşitli kısa yapraklı ürünler yetiştirdiği Staffordshire’da halihazırda Birleşik Krallık’ın en büyük dikey çiftlik operasyonlarından birine sahip. Norfolk’taki bu ikinci dikey çiftlik, İngiltere süpermarketlerine her gün 6,5 ton yapraklı yeşillik (roket, marul vb.), yapraklı otlar (fesleğen) ve diğer taze ürünleri tedarik etmeye yetecek 25.000 m²’lik bir büyüme alanı yaratacak.

Fischer Farms CEO’su Tristan Fischer şunları söyledi: “Planlarımız, artan nüfusu beslemek için daha sorumlu, sürdürülebilir ve daha üretken bir şekilde çiftçilik yapmamızı sağlamak için en son dikey tarım yeniliklerini, öncü teknolojiyi ve %100 yenilenebilir enerjiyi kullanıyor. Üretim sürecimiz sıkı bir şekilde kontrol edildiğinden, sürekli olarak daha yüksek kaliteli, daha taze tatma son ürünü garanti edebileceğiz.”

Önümüzdeki 10-15 yıl içinde Fischer Farms, soya fasulyesi, pirinç ve buğdayı önemli hacimlerde ve küresel emtia fiyatlarına uygun fiyat noktalarında yetiştirmesini sağlamak için operasyonunu büyütmeyi ve maliyet tabanını düşürmeyi planlıyor.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles