Deniz Koruma Derneği, sürdürülebilir deniz ürünleri rehberi oluşturuyor

İngiltere’de Deniz Koruma Derneği, işletmelerin ve şeflerin hangi balık veya kabuklu deniz hayvanlarının çevreye en duyarlı olduğunu bulmalarına olanak tanıyan ücretsiz bir proje geliştirdi.

İyi Balık Rehberi, deniz ürünlerini, yeşilin “en iyi seçim” ve kırmızının “kaçınılması gereken balıklar” olduğu basit bir trafik ışığı sistemine dayalı olarak değerlendirir. Derecelendirmeler, habitat hasarına, vahşi deniz ürünleri için aşırı avlanmaya ve çiftlik deniz ürünleri için çevresel etkilere dayanmaktadır. Gıda yazarı ve sürdürülebilirlik danışmanı Tom Hunt, son on yılda işi için Good Fish Guide’ı kullandı: “Kapsamlı bir sürdürülebilir kaynak bulma politikası uygulamak, işinize övgü ve özgünlük getiriyor. Bunu iletmek, işletmenizin şeffaflık uygulamasına, güven inşa etmesine olanak tanır.”

YouGov tarafından yakın zamanda gerçekleştirilen bir anket, insanların %43’ünün deniz ürünleri satın alırken sürdürülebilirliğin önemli bir husus olduğuna inandığını ortaya koydu. Ankete katılanların yaklaşık %87’si, sürdürülebilir olmayan balık veya deniz ürünleri satın almadıklarından emin olmak için daha iyi bilgi istiyor; İyi Balık Rehberi de burada devreye giriyor.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles