ISS Facility Services 2024 yılına kadar gıda israfını yarıya indirmeyi planlıyor

ISS Facility Services kısa süre önce tüm ABD mutfaklarında gıda israfını yarıya indirmek için yeni bir çalışma yapacaklarını duyurdu. Böylece BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’nin 2030 yılına kadar küresel gıda israfını yarıya indirme hedefinden altı yıl önce, 2024 yılına kadar bunu başarmayı hedefleyen ilk büyük ABD gıda hizmetleri şirketi olacak.


Şirketin yemek hizmetleri markası ISS Guckenheimer’ın CEO’su Paul Fairhead, “Mutfaklarda doğru davranışa yönlendirmek için büyük ve zorlu bir hedefi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu. “Birçok yönden, restoran sıfırlaması doğrudur. Burada endüstrinin bazı yanlışları düzeltebileceği ve daha iyisini inşa edebileceği birçok yön var ve bu girişim bunun bir parçası.” diyerek ekledi.


ISS, donanım ve yazılımını 200’den fazla mutfağa getirmek için gıda teknolojisi şirketi Winnow ile ortaklık kuruyor. Winnow gıda atığı verilerini yakalayıp ve mutfaklara gerçek zamanlı olarak içgörüler sunarak, ekipleri fazla gıdayı daha iyi önlemeye veya kullanmaya teşvik ediyor.


Teknoloji, gıda israfını azaltmayı kolay hale getirebiliyor ancak Fairhead, “ Bu girişimlerin uzun vadeli olması için insan dokunuşuna ihtiyacı var” diyerek mutfakların gıda atık düzeylerini günlük olarak rapor etmesini ve belirgin bir şekilde karşılaştırma ölçütleri göstererek ekipler arasında sağlıklı ve eğlenceli bir rekabet yaratmasını öneriyor.
Gıda programlarına ek olarak, ISS ekipleri, vinil eldivenler ve teslimatlardan gelen plastik ambalajlar gibi yaygın tek kullanımlık ürünleri çevreleyen atık azaltma girişimlerini destekliyor.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles