Heineken, tüm plastik şişeleri ticari ağından çıkardı

Heineken UK, tüm plastik şişeleri ticaret ağından çıkarma kararını duyurdu. Şirket böylelikle yılda yaklaşık altı milyon plastik şişe ve 170 ton plastik tasarrufu sağlayacak. Şirket ayrıca tüm üçüncü taraf plastik hatlarını e-ticaret web sitesinden kaldırarak, doğrudan tedarik edilen müşterileri alüminyum veya cam gibi geri dönüştürülebilen alternatiflere geçmeye teşvik etti.


Denemelerin ardından Heineken UK, etkinlikler için tek kullanımlık plastiğe alternatif olarak ticari operatörler, festivaller ve stadyumlar için çevre dostu bardaklar da sunuyor. Müşteriler, bazı bardakların geri dönüştürülmeden önce 500 defaya kadar kullanılabildiği yeniden kullanılabilir bir “kiralık bardak” modeli arasından seçim yapabilecek.


Heineken’e göre, her yeniden kullanılabilir bardak, eşdeğer sayıda tek kullanımlık bardak üretmekten daha az malzeme kullanımı ve kullanım ömrü boyunca daha düşük enerji tüketimi sağlar. Heineken’in kağıt bardak seçeneği aynı zamanda normal atık kağıt akışlarında geri dönüştürülebiliyor, biyolojik olarak parçalanabiliyor, kompostlanabiliyor ve yeniden hamur haline getirilebiliyor.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles