Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi ZeroBuild Summit başlıyor!

Sıfır Enerji Binalara dönüşüm konusunda dünyanın dört bir yanından birçok lider ve yenilikçinin bir araya getiren yılın en önemli Sıfır Enerji Bina etkinliği ZeroBuild Summit 23-26 Mart 2022 tarihleri arasında sektörün önemli paydaşlarını bir araya getiriyor. Etkinlik “Değişim Buradan Başlıyor” konseptiyle 44. Yapı Fuarı TurkeyBuild ev sahipliğinde olarak İstanbul Tüyap Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi ZeroBuild Summit’de sıfır enerji binalara dönüşüm konusu her açıdan ve dünyanın dört bir köşesinden konunun uzmanları ile ele alınıyor. 2020 ve 2021 yıllarında çevrim içi olarak ZeroBuild Forum organizasyonlarını düzenleyen ZeroBuild Institute tarafından gerçekleştirilecek ZeroBuild Summit’22 Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi “Change Starts Here!” (Değişim Burada Başlıyor!) sloganı ile hayata geçiyor.

Toplam tükettiğimiz enerjinin %30’undan fazlasını sadece binalarda kullanan bizlerin birçok sorununa, enerji verimliliğinin artırılması, fosil yakıt kullanımının minimuma indirilmesi ve aynı anda yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanılması ile büyük ölçüde katkı sağlanabilir. ZeroBuild Summit, Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi yapı sektörünün geleceğini “Değişim Buradan Başlıyor” sloganıyla zirve sahnesine taşıyor. Yerli ve yabancı uzman konuşmacıların katılımıyla tüm paydaşlara bir yol haritası sunuyor. Yapı sektörünün sahip olduğu mimarlık-mühendislik bilgisi ve üretim-sanayi kabiliyetleri ile Sıfır Enerji Binalar’a ulaşmanın aslında hiç de zor olmadığını tüm kamuoyuna göstermeyi amaçlıyor.

ZeroBuild Summit, akademisyenleri, STK’ları, bina profesyonellerini, üreticileri ve tedarikçileri bir araya getirecek. Akademisyenler ve bina profesyonelleri yeni ve yenilikçi gelişmeleri; STK’lar sektörün değişime uyumlanmasını; bina sahipleri, endüstri profesyonelleri ve politika yapıcılar, Sıfır Enerji Binaları nasıl kullandıklarını, sonuçları nasıl iyileştirdiklerini, belirsizlik ve riski nasıl en aza indirdiklerini, nasıl daha fazla kontrol sağladıklarını, performans ve refahlarını nasıl artırdıklarını ve geleceklerini nasıl şekillendirdiklerini paylaşacak.

Binalarda Enerji Verimliliği, Enerji Etkin Tasarım / Sürdürülebilir Mimari, Enerji Depolama, Enerjide Dijitalleşme, Mevzuat / Paris 16 panelden oluşan zirvede 2053’e Kadar Karbon Nötr Şehirler Kurmanın Yolları, Türkiye’de Atık Isı Potansiyeli ve Atık Isı Geri Kazanımı, Yapılarda Karbon Emisyonlarının Azaltımında Malzeme Yönetimi, Enerji Verimliliğinde Yeni ve Yenilikçi Yaklaşımlar, nSEB ve Isı Yalıtımı, Enerjinin Etkin Kullanımı ve Yenilenebilir Enerji Arasında Sinerji gibi başlıklar panel konularından sadece birkaçı.

ZeroBuild Summit’22 Uluslararası Sergisi

Zirvede aynı zamanda ZeroBuild Summit’22 Uluslararası Sergi alanı da yer alacak. Sergi sürdürülebilirliği stratejik bir öncelik olarak gören ve kabul eden mimarlar, müteahhitler, politika yapıcılar, bina sahipleri ve sektör profesyonelleri dışında Yapı Fuarı ziyaretçilerini de ağırlayacak. ZeroBuild Summit’22 Uluslararası Sergisi’nde, Sıfır Enerji Binalara ait yeni ürün ve teknolojileri ile birçok lider marka yer alacak. ‘ZeroBuild Network Zone’ özel alanında yer alacak standlarımız, yapılarını daha verimli işletmek ve çevreye olan etkilerini minimuma indirebilmek için bir araya gelecek ZeroBuild Summit’22 katılımcıları dışında, Sıfır Enerji Binalar hakkında bilgi almak isteyen 20.000’e yakın Yapı Fuarı ziyaretçisinin de ilgi odağı olacak.

Kaynak: Zero Build Summit

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. I must thank you for the efforts youve put in penning this site. I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles