Metro Türkiye’ye Hayvan Refahı alanında 3 önemli ödül birden

30 yılı aşkın süredir benimsediği sorumlu iş modeli kapsamında gıda güvenliği alanında öncü işlere imza atan Metro Türkiye, birbirinden çeşitli ve kaliteli ürünleri kaynağından rafa en güvenli şekilde müşterilerine ulaştırmaya devam ediyor. Müşterilerine sağlıklı, sürdürülebilir ve güvenli gıdaları, doğaya ve hayvan haklarına saygılı bir şekilde sunmayı ilke edinen Metro Türkiye, Türk – Alman Üniversitesi’nin hayvan hakları standartlarını yükseltmek için gerçekleştirdiği Hayvan Refahı Ödülleri kapsamında “İyi Yumurta”, “İyi Besicilik” ve “İyi Balık” kategorilerinde 3 ödüle birden layık görüldü.

İklim krizi, doğal kaynakların azalması, değişen tüketici davranışları gibi küresel zorluklara ve taleplere sorumlu bir iş modeliyle yanıt vermek üzere sürdürülebilirliği tüm işlerinin merkezine alarak öncü projeler geliştiren ve hayvan refahını gözeterek üretim yapılmasını destekleyenMetro Türkiye, Türk – Alman Üniversitesi’nin düzenlediği Hayvan Refahı Ödülleri’nde “İyi Yumurta”, “İyi Besicilik” ve “İyi Balık” kategorilerinde 3 ödül almaya hak kazandı.

Hayvan refahının, insan sağlığı ve kamu sağlığı için büyük önem arz ettiğinin bilinciyle faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng ödüllerle ilgili şöyle konuştu: “Müşterilerimize sağlıklı ve güvenli hayvansal gıda ürünleri sunarken doğaya ve hayvan haklarına saygıyı işimizin bir parçası olarak görüyoruz. Sorumlu iş modelimiz doğrultusunda hayvanların güvenli ve sağlıklı koşullarda yetişmesini önemsiyor, standartların ötesinde uygulamalar geliştiriyoruz. Hayvan refahı konusunda 2012’den bu yana yılda ortalama 130 tedarikçimize denetim gerçekleştiriyor ve bu çerçevede hayvanların yeterli ve dengeli beslenmesi, uygun havalandırma ve barınma şartlarının sağlanması, aynı türden hayvanlarla bir arada bulunması ve düzenli veteriner kontrolü gibi şartların sağlanmasını garanti altına alıyoruz. Türkiye’de bir hayvan refahı programını başlatan ve aktif bir şekilde uygulayan ilk ve tek perakende şirketi olarak, böylesi önemli bir organizasyonda 3 ödüle birden layık görülmekten gurur duyuyoruz.”

Kafessiz sistemde yetişen tavuklardan gelen yumurta: “İyi yumurta”

Metro Türkiye, 2023 yılı sonuna kadar kendi markasıyla ürettiği tüm yumurtaların, 2025 yılı sonuna kadar da raflarında yer verdiği tüm yumurtaların “kafessiz” sistemde yetişen tavuklardan elde edileceğini taahhüt ediyor. İlk kez 2018 yılında verdiği bu taahhüt aynı zamanda Türkiye’de en fazla çiftlik hayvanını etkileyen refah reformu olma özelliği de taşıyor. Tüm tedarikçilerini kafessiz yumurta üretim modeli ve hayvan refahı konularında eğitmeye ve denetlemeye başlayan ve 2021 yılı itibarıyla kendi markalı yumurtalarının %60’dan fazlasını kafessiz sistemlerden tedarik eden Metro Türkiye ayrıca Türkiye’de kafessiz yumurta standardını kabul eden ilk ve tek perakende şirketi.

Avrupa Birliği’nin uyguladığı hayvan refahı standartları ile “İyi Besicilik”

Çiftliklerdeki büyükbaş ve küçükbaş hayvanların refahını artırmak için çeşitli standartlar getiren ve bu çalışmalara 2012’den beri devam eden Metro Türkiye, birlikte çalıştığı tüm tedarikçilerinin çiftliklerinde “Hayvan Refahı Temel İlkeleri”ni sağlamayı taahhüt ediyor. Bu kapsamda hayvanlara ağırlıklarına göre global standartlarda belirlenen asgari yaşam alanı metrekarelerini sağlıyor. Yem kalitesi ve ilaç kullanımının yanı sıra besicilik süreçlerinin tamamını da etkin bir şekilde kayda alınıp denetliyor. Bu uygulamalarla Metro Türkiye, Avrupa’da kabul edilmiş standartları Türkiye’de uygulayan ve kamuya taahhüt eden ilk ve tek market zinciri konumunda yer alıyor.

Sürdürülebilirlik sertifikalı kaynaklardan tedarik edilen balık ve deniz ürünleriyle “İyi Balık”

Çiftliklerdeki balıkların refahını artırmak için de çeşitli standartlar getiren Metro Türkiye, bu kapsamda en çok sattığı 12 tür balık ve deniz ürününü en az %90 oranında sürdürülebilirlik sertifikalı kaynaklardan tedarik ediyor ve sürdürülebilir balıkçılık çalışmaları doğrultusunda en az bir sertifikaya sahip olan tedarikçiler ile çalışmayı taahüt ediyor. Aynı zamanda 2025’e kadar satışını yaptığı tüm kültür balığı tedarikçilerinin çiftliklerindeki azami stok yoğunluklarının çipura, levrek ve somon türleri için 20 kg/m3 ve alabalık için 25 kg/m3 azami stok yoğunluğu standartlarını karşılayacağını taahhüt eden Metro Türkiye, su ürünleri yetiştiriciliğinde sürdürülebilir “Çevre Dostu Balık Çiftlikleri”ni desteklemek ve bu sistemle çalışan tedarikçi sayısını artırmak için balık çiftliklerinde düzenli olarak hayvan refahı, sürdürülebilir balıkçılık ve gıda güvenliği denetimleri gerçekleştiriyor.

Related Articles

2446 YORUMLAR

 1. Penis büyütme takviyesi nasıl sipariş edilir Male Extra internet üzerinden. Penis büyütme takviyesi
  nasıl sipariş edilir Male Extra internet üzerinden.
  leanpulse. Search. Kalp-damar hastalığı gibi tıbbi sorunları olanlar ve ilaç kullananlar öncelikle doktorları ile bu ilacın kullanımını tartışmalıdır.

  Nar %40 Ellajik.

 2. These investigators noted that in the group of patients treated with clomiphene citrate, the risk of miscarriage in the first trimester was significantly higher, whereas the incidence of congenital malformations did not differ significantly between the two groups letrozole, five cases 4. clomid for bodybuilding I was engaged in August 2010 and loving life.

 3. Check out pregnenolone review to understand why otc lasix Clomid will do nothing for your Gyno either, Trust me bro, you need Cabaser for prolactin gyno, test gyno you can use Femora and or Nolvadex, but IF you have prolactin gyno you will be fucking yourself with Nolva for sure

 4. Heya i’m for the primary time here. I came across this board and
  I in finding It truly helpful & it helped me out much.

  I am hoping to present something again and aid others such as you
  aided me.