Güral Porselen, çevre hassasiyeti ile ürettiği tasarımlarını Sirha İstanbul’da sergiledi

Türk ve dünya mutfaklarının gastronomi alanındaki yeniliklerini İstanbul’da birleştiren Uluslararası Sirha İstanbul Fuarı, bu yılki temasını tüm dünyanın en önemli gündemi olan ‘sürdürülebilirlik’ olarak belirledi.

Sofra sanatında başarılara imza atan Güral Porselen, çevre hassasiyetini ön planda tutan ürünleriyle fuarda yerini aldı. Arıtma tesisleri sayesinde arıtılmış suyun fabrika içerisinde değerlendirilmesini sağlayan Güral Porselen, doğalgaz kullanımını düşüren yöntemi ile enerji verimliliğine katkı sunuyor.

Restoran, otel ve yiyecek-içecek sektör profesyonellerine yönelik, uluslararası bir organizasyon olan Uluslararası Sirha İstanbul fuarı, 18 – 20 Kasım tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Fuarda, gıda sistemlerindeki dönüşüm için tüketici davranışlarından şeffaf ve sorumlu tedarik zincirine, ambalajdan gıda atığına, iklim değişikliğinde yaşanacak etkilere kadar sürdürülebilirlik konusuna vurgu yapıldı.

HORECA (Hotel, Restaurant, Cafe) sektörünün dünyadaki en büyük ve en prestijli buluşması olarak nitelendirilen, üstün kalite algısı ile fark yaratan fuar, Türkiye’nin zenginliklerini dünya mutfakları ile buluştururken, dünya mutfaklarındaki yenilikleri de Türkiye’de sergiliyor.

İhracattaki başarısı, köklü kurum kültürü, modern üretim teknikleri ve kendine has porselen tasarımlarıyla tanınan Güral Porselen restoran, otel ve yiyecek-içecek profesyonellerine yönelik, uluslararası düzeyde seçkin ve kapsamlı bir organizasyon olan Sirha İstanbul’da, gastronomideki başarısını ziyaretçileri ile paylaştı. Güral Porselen, yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarda, sürdürülebilirlik anlayışı ile çalışan tesisinde üretilen en özel koleksiyonları ile yer aldı.

Güral Porselen standında Eyüp Kemal Sevinç’ten lezzet şöleni

Dünyanın çeşitli ülkelerinde Türk mutfağını başarı ile temsil eden, katılmış olduğu yerli ve yabancı yemek yarışmalarında 100’den fazla madalya, kupa ve ödül kazanan deneyimli şef Eyüp Kemal Sevinç Sirha İstanbul Fuarı’nda Güral Porselen’e eşlik etti. Deneyimli şefin EKS Mutfak Akademi ile birlikte hazırladığı tarifler Güral Porselen standında katılımcılara lezzet şöleni yaşattı.

Suyu iyileştiriyor, doğalgaz kullanımını azaltıyor

Arıtma tesisleri sayesinde arıtılmış suyun fabrika içerisinde değerlendirilmesini sağlayan Güral Porselen, tabak üretiminin yapıldığı proseslerde hidrolik yağın soğutulması için kullandığı sularda iyileştirme çalışmaları yapıyor ve suyun atık tesisine verilmeden tekrar sistem içinde kullanımını yüzde 25 oranında iyileştiriyor. Güral Porselen, üretim süreçlerindeki pişirim sıcaklığını düşürerek, daha az doğalgaz kullanımı sağlıyor.

Related Articles

106 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles