Danone Kuzey Amerika’nın toprak sağlığı girişimi anlamlı sonuçlar veriyor

2017 yılında Danone Kuzey Amerika, süt çiftliklerine gelişmiş, uzun süreli üretim sağlamaya yardımcı olmak için topraklardaki karbon tutulumunu artıracak ve verimi artıracak, kimyasal kullanımı azaltacak, biyolojik çeşitliliği eski haline getirecek ve toprak su tutma kapasitesini artıracak organik maddeyi iyileştirmek için kapsamlı bir toprak sağlığı programı başlattı. Şirket, 5 yıllık girişiminin 4. yılını tamamlarken bir değerlendirme yaptı. Süt çiftliklerinin katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirmede, toprak sağlığı programının anlamlı bir performans ortaya koyduğu ortaya çıktı.

Danone Kuzey Amerika Tarım Direktörü Jennifer Simpson, “Toprağımızdaki fırsatı ve rejeneratif uygulamaların önemini ve bunların çevresel ve finansal olarak nelerin kilidini açabileceğini ve ayrıca sürdürülebilir ve esnek bir geleceği geliştirme sorumluluğumuzun farkındayız. Toprak sağlığı, bulmacanın sadece bir parçası olsa da onlar için en iyi olan ekonomik olarak uygulanabilir rejeneratif tarım uygulamalarını benimsemelerine yardımcı olmak için her bir çiftliğe özel bir yaklaşım uygulamak için çiftçi ortaklarımızla el ele çalışıyoruz” dedi.

Şirket, rejeneratif tarımı; çiftçilerin kilit rolünü kabul ederken, toprağın, suyun ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına ve hayvan refahının iyileştirilmesine yardımcı olan bir dizi çiftçilik uygulaması olarak tanımlıyor. Bu uygulamalar aynı zamanda Danone’nin 2050 yılına kadar net sıfır emisyon elde etme konusundaki küresel taahhüdünün ayrılmaz bir parçası olarak da dikkat çekmekte.

Related Articles

19084 YORUMLAR

  1. I simply want to say I am beginner to weblog and actually savored you’re website.
    Very likely I’m want to bookmark your website .

    You definitely come with good posts. Thanks a lot for revealing your blog
    site.