Chiang Mai Hotel ve Michelin yıldızlı Şef James Noble’dan organik çiftlik projesi

Tayland’ın dağlık kuzeyinde yakında hizmete girecek olan 260 odalı bir otel olan Meliá Chiang Mai, bir çiftlik kurarak “tarladan masaya” sosyal hareketini benimsedi. Chiang Mai’nin kalbindeki Charoen Prathet Yolu üzerinde 8 Nisan’da açılacak olan otel, yakınlardaki San Sai Bölgesi’nde bulunan ve iki Micehlin yıldızlı şef James Noble tarafından sürdürülebilir hale getirilen 198 dönümlük bir gurme organik çiftlik olan ORI9IN The Gourmet Farm projesini hayata geçirdi.

Birleşik Krallık’ta Michelin yıldızlı restoranlar işleten Noble, daha geniş ORI9IN mülkü üzerindeki iki dönümlük kendi çiftliğinde otel için bir dizi meyve, sebze ve bitki yetiştirmek üzere yerel çiftçilerle birlikte çalışacak. Çiftlikte, kırmızı fesleğen, limon otu ve çarkıfelek meyvesi gibi yerel mevsimlik ürünlere ek olarak, çeşitli türlerde domatesler, salata yaprakları gibi özel ürünler de yetiştirilecek. Ortaklık, Meliá Chiang Mai’nin “360° Mutfağı” programının merkezi bir unsuru ve bu program kapsamında otel, yerel çiftçilerle yakın bir şekilde çalışarak sürdürülebilirliği iyileştirmelerine yardımcı olmayı ve toplulukları ve genel gıda sistemini daha esnek hale getirmek için etik üretimi teşvik etmeyi amaçlamakta.

Related Articles

8 YORUMLAR

  1. Proje yönetimi, kararlaştırılan parametreler dahilinde proje kabul kriterlerine göre belirli proje hedeflerine ulaşmak için süreçlerin, yöntemlerin, becerilerin, bilgi ve deneyimlerin uygulanmasıdır. Proje yönetimi, sınırlı bir zaman çizelgesi ve bütçe ile sınırlı nihai çıktılara sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles