Mikro çiftlik ürün sigortası politikası 2022’de başlayacak

ABD’de federal olarak sübvanse edilen mahsul sigorta sistemini denetleyen Risk Yönetim Ajansı, ürünlerini yerel olarak satan küçük çiftçilerin yeni bir mikro çiftlik politikası için uygun olduğunu söyledi. Kayıt tutmayı kolaylaştıran ve üretim sonrası maliyetleri kapsayan politika, 2022’den itibaren geçerli olacak.


RMA yöneticisi Marcia Bunger Salı günü yaptığı açıklamada, “USDA, yerel ve bölgesel gıda sistemlerini desteklemeye odaklanıyor ve Micro Farm, her şekil ve büyüklükteki çiftlikleri olan tarım üreticilerine benzersiz operasyonlarını ve risklerini yönetmeleri için nasıl yardım ettiğimizin güzel örneğidir” dedi.


Mikro Çiftlik, Tüm Çiftlik Gelir Koruma politikası aracılığıyla sunulur ve izin verilen ortalama 100.000 ABD Doları veya daha az gelir elde eden operasyonları olan üreticilere sunuluyor. RMA, araştırmasının ürünlerini yerel olarak satan üreticilerin %85’inin brüt satışlarının 75.000 dolardan az olduğunu bulduğunu söyledi. Ajans, yeni politikanın “taahhüt ve kayıt tutma gereksinimlerini en aza indirdiğini ve üreticilerin harcamaları ve bireysel emtiaları bildirmek zorunda kalmayacağını” söyledi.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,988BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles