Egeli Yaş Meyve Sebze ve Mamulleri İhracatçıları’ndan 1 Milyar 400 Milyon Dolar İhracat Hedefi!

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, gerçekleştirdikleri basın toplantısında İzmir ekonomi basınıyla bir araya gelerek 2023 hedeflerini açıkladı. Birliğin Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, yaptığı açıklamalarda 2023 yılında katma değeri yüksek ürünlere daha çok önem vermek istediklerini söyledi. Uçak, 2023 hedeflerine değinirken, “2023 yılında ihracatımızı 1 milyar 400 milyon dolar seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Ege Bölgesi’nde üretilen lezzetleri dünyanın dört bir tarafına ulaştırarak 5 yıldır üst üste ihracat rekorları kıran, 2022 yılında yüzde 6 artışla 1 milyar 250 milyon dolar dövizi Türkiye’ye kazandıran Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, İzmir ekonomi basınıyla bir araya geldiği “Basın Toplantısı”nda 2023 hedeflerini açıkladı.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği 2023 yılı Cumhuriyetin 100. Yılında 1 milyar 400 milyon dolar ihracat hedefi koydu.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, “2022 yılı yaş meyve sebze ve meyve sebze mamulleri sektörü için tatmin edici bir yıldı. Türkiye genelinde 3 milyar doları taze meyve sebze, 2,5 milyar doları meyve sebze mamulleri olmak üzere toplam 5,5 milyar dolar ihracat gerçekleşti ve bu ihracatın 1 milyar 250 milyon dolarına denk gelen yüzde 22’si Birliğimiz üzerinden gerçekleşti. Birliğimiz ihracatı 2021 yılına göre yüzde 6 oranında artmış oldu. Özellikle meyve sebze mamulleri sektöründeki yüzde 12’lik artış bizleri memnun etti.” dedi.

“EİB üzerinden yapılan turşu ihracatı ilk kez 250 milyon doları geçti”

Yaş meyve sebze ürünlerinde 2022 yılında en fazla ihracatı gerçekleşen ürünün sofralık üzüm olduğunu açıklayan Uçak, “53 milyon dolarlık üzüm ihracatını 41 milyon dolarla domates, 36 milyon dolarla kiraz ve 33 milyon dolar ile mandalina takip etti. En fazla ihraç edilen beşinci ürün de 29 milyon dolarla kestane oldu. Meyve sebze mamullerinde ise 2022 yılı ihracat şampiyonu 2021 yılında olduğu gibi turşular oldu. EİB üzerinden yapılan turşu ihracatı ilk kez 250 milyon doları geçti ve 257 milyon dolar olarak gerçekleşti. Meyve sebze mamulleri ihracatında ikinci sırayı 149 milyon dolar ile kurutulmuş domatesler alırken kurutulmuş domatesleri, meyve konserveleri, dondurulmuş meyveler ve sebze konserveleri takip etti.” diye konuştu.

Köy bazlı eğitim faaliyetlerimize başlayacağız

Başkan Uçak; toplam 797 ihracatçı firmamızın desteği ile 189 ülke ve bölgeye ülkeye yaş meyve sebze ve mamulleri ihracat gerçekleştirmeyi başardıklarını söylerken, sözlerinin devamında 2022 yılında ihracatın en fazla gerçekleştiği ilk 5 pazarın Almanya, ABD, Rusya, İngiltere ve Hollanda olduğunu açıkladı. Uçak, “Kalıntı ile mücadele konusunda ‘Kullandığımız Pestisitleri Biliyoruz Projesi’nin ikinci yılını tamamladık. Sonuçları bu yıl daha olumluydu, bu yıl da hem bu projemize devam edeceğiz hem de bu projenin devamı niteliğinde köy bazlı eğitim faaliyetlerimize başlayacağız. Köy bazlı üretici toplantıları yanında işletme ve bahçede de hasat ve depolamaya ilişkin iyileştirme faaliyetlerine başladık. İlk olarak bu ay içinde Muğla ilimizde domates işletmelerinde eğitimler gerçekleştirdik” dedi ve bu konuda destek olan Ege Üniversitesi, Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlüklerine teşekkürlerini iletti.

“Asya pazarında da gücümüzü artırmak istiyoruz”

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, 2022 yılında başladıkları ve büyük ses getiren ‘Üçüncü Kuşak Tarım Girişimciliği Eğitim Programı’nı bu sene de tekrarlamak istediklerini anlattı. Amaçlarının yeni mezun olan gençlere A’dan Z’ye tarımı anlatarak bilinçli bir nesil yaratma olduğunu açıklarken, Uçak sözlerini şöyle devam ettirdi, “Meyvelerde kayıpları azaltmak için 2022 yılında Ege Üniversitesi ile nar, mandalina ve domateste bir proje başlatmıştık. Bu sene bu projemize hız kesmeden devam ediyoruz ve projemiz bitince sizlerle sonuçlarını paylaşmayı umut ediyoruz. 2023 yılında yurtdışı tanıtım ve pazarlama faaliyetlerimizi de artırarak devam ettirme düşüncemiz var. Bu kapsamda Almanya, Rusya, İngiltere, İspanya gibi ülkelerde fuar katılımlarımız olacak. Aynı zamanda geçen sene Hindistan’a düzenlediğimiz URGE projemizde bu yıl yeni rota olarak Endonezya ve Singapur’u belirledik. Bu yolla Asya pazarında da gücümüzü artırmak istiyoruz.”

Hedef: Yeni ihracat rekorları

Taze meyve sebze ve meyve sebze mamulleri sektörlerindeki ihracatçı firmalardan oluşan iki farklı komiteyi 2022 yılı sonlarına doğru kurduklarını söyleyen Hayrettin Uçak, bu yıl hem yurt içi hem de yurt dışında önemli proje ve çalışmalara imza atmak istediklerini dile getirdi. “2023 yılının hepimiz için çok önemli bir anlamı ve önemi var. Bu yıl Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılını kutluyoruz. Bu yüzden ihracatçılarımızla beraber tüm gücümüzle ihracatımızı artırmak, yeni rekorlara imza atmak istiyoruz. 2023 yılında katma değeri yüksek ürünlere daha çok önem vermek, bu ürünleri göz önüne çıkarmak istiyoruz” dedi. Başkan Uçak, “Bu senenin zorlu bir yıl olacağını da biliyoruz. Avrupa’daki durgunluk bu yıl kendini daha belirgin bir şekilde hissettirecektir. Ama hem Avrupa ve Amerika’daki payımızı koruyarak yeni pazarlarla birlikte Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında da başımız dik bir şekilde yolumuza devam edeceğiz ve ihracatımızı artıracağız” ifadelerini kullandı.

Uçak, 2023 ihracat hedeflerini şu sözlerle noktaladı, “Geçtiğimiz yıllarda Çin’e çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu sene de Ur-Ge Projemiz kapsamında Hindistan’a gittik. Uzak Doğu’yu önemsiyoruz aynı zamanda ihracatımızı Ortadoğu’ya da artırmaya çalışıyoruz, meyvelerini almaya başladık Hindistan’a ihracatımızı artırdık. Bu olağanüstü konjonktürde ihracat artışını bırakın mevcudu korumak bile başarı. 2023 yılında ihracatımızı 1 milyar 400 milyon dolar seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz. Üreticimiz ciddi anlamda bilinçlendi analizler sıklaştırıldı, ön analizlerimizi artıracağız.”

“Üretim aşamasının üzerine düşmeliyiz”

Wge Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Balık, “2022 yılı zor bir yıldı. 2023 yılında daha da zor bir yıl olacak. Ekonomik sorunlar, kovid, enerji fiyatlarının artması ve enflasyonun neticelerini göreceğiz. Dünya genelinde resesyon bekleniyor. Yeni pazarlar konusunda daha çok çalışmalıyız ve mevcut pazarlardaki payımızı düşürmememiz için pestisitlere dikkat etmeliyiz. Ürünlerin kalıntı durumunu tespit etmeden hasat yapmamalıyız. Birliğimizce iki senedir “Kullandığımız Pestisitleri Biliyoruz Projemizi” yürütüyoruz. Bu kapsamda Bölgemizin haritasını çıkarıyoruz. Bu bilinci tabanda üreticide oluşturmamız gerekiyor.” dedi.

Başkan Yardımcısı Balık, sözlerine şöyle devam etti, “Firmalarımızda farkındalık başladı. Biz ürünlerimizin yüzde 10’unu ihraç ediyoruz, dahili piyasada tüketilen ürünlerde de aynı hassasiyet gösterilmeli eğer gösterilmezse 2023 ve 2024 yılı çok daha zor geçer. Üretim aşamasının üzerine düşmeliyiz. Ürünler sofraya gelene kadar yüzde 30’u ziyan oluyor. Gıda israfını da aşmamız gerekiyor. İhracatta sürekli miktarı artıramazsınız bu sürdürülebilir değil bizim amacımız kg birim fiyatını artırmak. En önemli hedefimiz daha nitelikli katma değerli ürünlerle birim fiyatlarını artırmak. Bunu artırırsak ihracatımızı da yüzde 20 artırırız. Ve daha fazla rekabetçi olabiliriz. Resesyonda miktar anlamında kayıp yaşasak da bunu birim fiyatı ile kompanse edebilirsiniz.” diye konuştu.

Mart ayında Malezya ve Kolombiya’ya sektörel ticaret heyeti

Toplantıda söz alan Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri İ. Cumhur İşbırakmaz da 2021 yılında Ticaret Bakanlığı’nın açıkladığı Uzak Pazarlar stratejisine değinerek Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin önümüzdeki dönemde uzak pazarlara yoğunlaşacağını, Mart ayında Malezya ve Kolombiya’ya sektörel ticaret heyeti düzenleyeceğini vurguladı.

“ABD’li iş ortaklarımızla Türk tatlarını dünyaya kazandırıyoruz”

Türkiye Meyve Sebze Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Türkmen Türkmenoğlu, “Sahada pestisitler üzerine çalışırken bir yandan da mamul ürünler gibi katma değerli ürünlere odaklanmış durumdayız. Ur-Ge projemiz ve EİB bünyesindeki 6 Gıda Birliğimiz ile birlikte ABD pazarında Ticaret Bakanlığı desteğiyle yürüttüğümüz Turkish Tastes Turquality projemizin ilk dört yıllık aşamasını tamamladık ve ikinci dört yıllık aşamaya geçtik. ABD’li iş ortaklarımızla Türk tatlarını dünyaya kazandırıyoruz. Mamul sektörü pandemide sınavını verdi ve kısıtlamalara gidilirken Türkiye üretimini artırdı ve ülkemize talep kaymaları yaşandı. İnovasyon ile beraber dünyanın her noktasına katma değerli ürünlerimizi gönderme imkanı bulduk. AB’nin gündeminde resesyon konusu varken biz fabrikalarımızdan yeni hatlar, yeni siparişler yönünde pozitif haberler almaktayız. Mamul ürünlerimiz katma değerli ürünler ve oldukça önemli. Üniversitelerde mühendislerimizle sinerji ve doğru ambalajlama ile birlikte uzak pazarlara mamul ürünlerimizi göndermeye devam ediyoruz” dedi.

Üniversitelerle yeni projeler gündemde

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Taze Meyve Sebze Alt Komite Başkanı Makbule Çiftçi üretimden paketlemeye kadar olan tüm değer zincirinde daha kaliteli ihracat için uğraştıklarını 2023 yılında üniversitelerle birlikte yeni projelerin gündemde olduğunu söyledi.

Related Articles

7958 YORUMLAR

 1. 가장 큰 단점이라고 볼 수 있는 것은 코웨이렌탈의 번호판이다. 일반 신차할부, 오토리스와 틀리게 신차장기렌트는 일반 렌터카와 동일한 호, 하 번호판을 다룬다. 자가용리스는 나이 관계없이 누구나 이용이 가능하며 취급 제한 차종 한편 없다.

  웅진코웨이고객센터

 2. Moving from California to Oregon can be quite a change, as there are some major differences between the two states. California is known for its warm climate and bustling cities, while Oregon is known for its lush green forests and milder weather. Additionally, California is a much more densely populated state, while Oregon is more rural and sparsely populated. https://trentonbxsmh.pages10.com/The-Fact-About-moving-from-California-to-Oregon-That-No-One-Is-Suggesting-50225562
  Transitioning from California to Oregon

 3. Iannuzzi CM, Atencio DP, Green S, et al ATM mutations in female breast cancer patientspredict for an increase in radiationinducedlate effects things to do or avoid while taking clomid Extreme caution is needed when oral trials are initiated in patients with illnesses often associated with neurogenic dysphagia, because there is the potential to cause serious negative health consequences, including aspiration pneumonia, malnutrition, and death

 4. FAQ
  ? Esperio — это надежный брокер?
  ?? Как найти официальный сайт Esperio?
  ? Как проверить Esperio на признаки мошенничества?
  ?? Как вывести деньги от брокера Esperio?
  ?? Как распознавать мошенников самостоятельно?
  OТЗЫВЫ О ESPERIO
  Олег
  Cкoлькo бы yжe эти шaвки из Еsреrіо нe пиcaли o пpeкpacныx oфиcax и нaдeжнocти иx кoмпaний, вce paвнo нe иcпpaвит тoгo фaктa, чтo иx бpoкep мoшeнник! Bбeйтe в Гyгл “yгoлoвныe дeлa пo Еsреrіо в Poccии” и вaм вce cтaнeт пoнятнo, кaк и кoгдa этoт лoxoтpoн cтaл вopoвaть в ocoбo кpyпныx paзмepax! K тoмy жe в нaшeй cтpaнe Esperio тaк жe yжe зacвeчeнo в пoдoбнoм дeлe! Bce этo пpивoдит к лoгичнoмy вывoдy, чтo нaxвaливaниe oфиca и мoшeнничecкиx opгaнизaций этo пpocтo кyплeнный пиpa и peклaмa! He yдивитeльнo чтo кoмпaния пpoдoлжaeт зaмeтaть cлeды! 3дecь жeнa ocтaвлялa oтзыв пapy мecяцeв тoмy, xoтeлa paccкaзaть o тoм c чeм мы cтoлкнyлиcь и пoпытaтьcя нaйти пoддepжкy, oтвeты нa вoпpoc y cтaльныx тaкиx жe жepтв мoшeнничecтвa oc cтopoны кoмпaнии Еsреrіо! Ho yвы, кoнтopa пpoдoлжaeт yдaлять, иcкopeнять вce нaши пoпытки вepнyть cвoи дeньги! Еsреrіо нe вывoдит дeньги co cчeтoв! Этa кoмпaния ecли нe ycпeлa cлить дeньги ceбe в кapмaны (нa oфшopныe cчeтa) вaш дeпoзит, тo пpocтo нe дacт eгo вывecти! Ha пpoтяжeнии yжe двyx лeт мы бopeмcя c ними, yжe двa гoдa пытaeмcя дoбитьcя cпpaвeдливocти, нo пoкa вce бeзpeзyльтaтнo! Пoтoмy вce чтo мы мoжeм ceйчac этo нe дaть этим aфepиcтaм пpивлeкaть нoвыx жepтв pacкpывaя иcтиннyю цeль paбoты кoнтop Еsреrіо!
  2 days ago
  Назар Устименко
  3дpaвcтвyйтe! Пpивлeкли мeня к coтpyдничecтвy в мae 2016 гoдa. Bлoжилcя, 2500$. Чepeз мecяц ocтaлocь 1000$. Пpeдлoжили дoбaвить, oткpыли дpyгoй cчёт. Дoбaвлял нecкoлькo paз, вceгo eщё 2500$. B aпpeлe 2017 гoдa вcё cлили. Пoчти вce cдeлки oткpывaлиcь пo нacтoятeльнoй peкoмeндaции нacтaвникa. Oчeнь плoxoй бpoкep Еsреrіо, aктивныe Пpoфeccиoнaльныe мeнeджepы Eфимoв Юpий Baлeнтинoвич, пpoфeccиoнaльный тpeйдep Бaзaнoвa Baлepий Гeopгиeвич пo peкoмeндaции пepвoгo пpoфeccиoнaльнo cлил пoчти $20000 и зaтeм cлилиcь caми, пycть им бyдeт тaк жe вeceлo, кaк ocтaвлeннoмy ими пeнcиoнepy бeз жилья и cpeдcтв к cyщecтвoвaнию? Я дoлгoe вpeмя пытaлcя yпopнo выбить cвoe, нo Еsреrіо нe вывoдит дeньги, нe пoд кaким либo пpeдлoгoм или дaвлeниeм! У мeня зa гoд, ничeгo нe вышлo! Я пepeпpoбoвaл мнoгo вapиaнтoв и дaжe c пoлициeй к ним пpиxoдил, oни пo дoкyмeнтaм чиcты! Пpишлocь тoлькo пpизнaть чтo был глyп, cтaл жepтвoй aфepиcтoв и мoшeнникoв и пoдapил этим твapям вce cвoи cбepeжeния!
  2 days ago
  Владислав
  Почитал отзывы, спасибо ,что разоблачаете мошенников .Юридически у них нет ни адреса, ни лицензии ЦБ РФ на осуществление брокерской(диллерской) деятельности. Доверять им нельзя , жаль ,что с такими не борется прокуратура , МВД и должные силовые ведомства.
  2 months ago
  Григорий
  Тоже пострадал от мошеннических действий этого псевдоброкера. Потерял на его платформе 4800 баксов. Даже подумать не мог, что когда-то влезу в такое Г****. Они тупо заблочили мой акк сразу после пополнения. Я даже ни одной сделки заключить не успел! Знакомый посоветовал обратиться в wa.me, сказал что ему ребята помогли вернуть деньги. Благо хоть квитанцию о переводе сохранил. Подам заявку, надеюсь помогут!!!!
  8 months ago
  Матвей
  Читаю отзывы на сайтах и всех так хвалят эту контору. Я лично не могу вывести деньги и все. Меня водят за нос уже 2 недели. Не дают и все. А отзывы все заказные, чтобы больше людей велось на все это!!!!!Самый обычный развод, не верьте ни единому их слову!!!!!
  8 months ago
  Валерия
  Мое сотрудничество с Esperio началось недавно и за этот короткий промежуток времени я поняла, что столкнулась с лохотроном(((( Жаль, что я вовремя на задумалась об обещанных этих бонусах, что ни одна солидная компания не позволит себе платить такие деньги. Бонусы поступили на счет, все четко. А делает это знаете для чего? Чтобы требовать потом деньги за вывод. Когда я подала заявку, мне сказали, что бонусные и основыне деньги якобы перемешались и чтобы их вывести нужно внести на счет еще 800 баксов. Я сказала пускай забирают свои деньги обратно и вернут мои, на что мне сказали такова политика и сделать они ничего не могут…..Обидно, развели как лохушку((((
  8 months ago

 5. The best Bitcoin Tumbler on the internet. Acceptable commission, good cleaning bitcoin.
  Hundreds of thousands of people trust Bitcoin Blender litecoin

  https://blander.asia

  Bitcoin Mixer LTC
  Bitcoin Mixer anonymous
  Bitcoin Mixer crypto
  Bitcoin Mixer Top
  laundering dirty Bitcoin
  Rating Bitcoin Mixer
  Best Bitcoin mixing service
  Bitcoin Blender ether
  Bitcoin Blender ethereum
  Bitcoin Blender ETH
  Bitcoin Tumbler LTC

 6. You’re so awesome! I don’t believe I have read a single thing like that before. So great to find someone with some original thoughts on this topic. Really.. thank you for starting this up. This website is something that is needed on the internet, someone with a little originality!

 7. Bitcoin Tumbler ether
  Bitcoin Tumbler ethereum

  https://blenderio.in The best Bitcoin mixing service on the internet. Tiny commission, good crystallization bitcoin.
  Hundreds of thousands of people trust laundering dirty Bitcoin

  Bitcoin Tumbler anonymous
  Bitcoin Tumbler crypto
  Rating Bitcoin mixing service
  Cleaning dirty crypto
  Cleaning dirty Bitcoin
  Rating Bitcoin Blender
  Bitcoin Tumbler ether
  Bitcoin Tumbler ethereum
  Bitcoin Tumbler ETH
  Bitcoin Tumbler litecoin
  Top Bitcoin mixing service

 8. Raftopoulos H, Laadem A, Hesketh PJ, et al clomid Using both regression trees and Random Survival Forests for MFS outcome, we obtained data driven prediction rules that show F B from tumor stroma interface, but not tumor bulk, and S ODX both contribute to predicting MFS in this patient cohort

 9. Esperio: отзывы клиентов о компании и честный обзор брокера
  Esperio – псевдоброкер с богатой историей, который уже не первый год разводит доверчивых инвесторов на Форексе. Пользователям контора предлагает большой выбор торговых и аналитических инструментов, включая крипту и сырье. Клиенты отмечают красивый и практичный сайт esperio.org, но рассказывают о фейковой торговле на платформе. В отзывах много жалоб на недоступность вывода средств. Так стоит ли работать с брокером, или это очередной мошенник – покажет разбор сайта и анализ отзывов в сети.

  Обзор сайта и подробный анализ компании Esperio
  Адрес в интернете http://www.esperio.org прошел регистрацию летом 2021 года, а весной 2022 был update. Активность посещений платформы растет с каждым месяцем, с сентября отмечен пик более 80 000 уникальных просмотров, в то время как весной и летом число пользователей не превышало 3000 в месяц. Контора активно закупает рекламу, на онлайн ресурсах появились баннеры и другие виды пиара, а в офлайне много статей о брокере.

  Esperio криптовалюта
  Брокер Есперио начал работу в 2011 году, как уверяют на сайте. В 2012 В Сент-Винсент и Гренадины была получена лицензия на право осуществления финансовых услуг. Информации о ее продлении нет, а сам регулятор заявляет, что документы подлежат переоформлению раз в год. С 2018 года Сент-Винсент и Гренадины вообще перестали лицензировать брокеров, так что при любых вариантах Есперио – нелегальный бизнес. Это же подтверждается Банком России, который уже отметил контору в списках нелегальных участников рынка ценных бумаг. То есть права работать в РФ у конторы нет.

  Компания Esperio
  Каждый новый пользователь должен пройти верификацию и выбрать один из предложенных вариантов счета:

  для клиентов счета Standart предусмотрены леверидж 1:1000, приветственный бонус 100%, минимальный лот 0,01, установлены ограничения в 500 ордеров и 60% уровень для margin call, операции по счету совершаются без комиссий, спреды зависят от поставщиков ликвидности, можно торговать всеми видами активов;
  на центовом счете минимальный депозит составляет 10 долларов, количество лотов не ограничено, но нет бонуса на пополнение;
  для инвесторов отсутствует плечо, зато можно совершать любое количество сделок, margin call на уровне 100%, доступны хеджирование и неттинг, все сделки осуществляются в средне и долгосрок;
  для счета MT5 ECN обещан доступ к межбанковской ликвидности, плавающие спреды определены в размере от 0,2 пунктов, можно открывать Sell Stop Limit и Buy Stop Limit ордера, плечо снижено до 1:500, можно получить бонус за пополнение до 100% от суммы, доступны календари Форекс и экономический.
  Есть курс обучения, состоящий из одного бесплатного и двух платных блоков. Для клиентов предусмотрен заработок на рефералах, пробная торговля на демо счете, помощь наставника и консультанта. Пополнить счет можно с помощью банковских и онлайн переводов, доступны электронные кошельки и ввод средств через криптовалюту.

  Esperio: лохотрон на отчетах и реальны отзывы клиентов
  Отзывы о брокере Esperio начали появляться в 2021 году после регистрации домена. Потом волна активности брокера прошла. Но с осени 2022 года в сети нашлись свежие комментарии клиентов, пострадавших от рук мошенников. Пользователи сообщают, что на сайте ведется имитация торговли, приводящая к неминуемому сливу счета. А вывести деньги контора попросту не дает.

  Esperio отзывы клиентов
  Как мошенник разводит своих жертв:

  холодные звонки и спам в социальных сетях позволяют находить неопытных инвесторов и приводить их на сайт;
  времени на проверку информации клиентам не дают, торопят открыть и пополнить счет, обещая наилучшие условия и пассивную прибыль;
  за пользователем платформы закрепляют индивидуального финансового консультанта для помощи в торговле, первые сделки проходят удачно, компания даже предлагает вывести часть дохода, лишь бы клиент внес сумму повнушительнее;
  дальнейшая торговля будет убыточна, весь депозит может сгореть за одну или две сделки.
  Когда отчаявшийся пользователь пытается спасти хоть какие-нибудь копейки и запрашивает вывод, компания придумывает комиссию за вывод, которой не было изначально, налоги и другие предлоги, чтобы вытянуть с клиента еще денег. Отзывы о my.esperio.org рассказывают, что клиенту могут даже угрожать, чтобы он погасил долг перед брокером.

  Esperio отзывы
  Возврат законным путем будет долгим, потребует доказательств мошеннической деятельности конторы. Пострадавший может обратиться в юридическую контору и подать исковое заявление в суд или напрямую в банк на чарджбэк.

  Подведем итоги: брокер Esperio – скам или надежный?
  За полтора года деятельности о платформе и брокере собралось немало негатива. Роскомнадзор регулярно блокирует все новые домены конторы, Банком России компания помещена в черный список. Юридического лица компания не оформляла, документов о праве оказания брокерских услуг нет. Клиенты сообщают, что мошенники имитируют торговлю на платформе, а сами просто разводят людей. Деньги забрать не получится, потому что Esperio – обычный скам.

 10. 가장 큰 단점이라고 볼 수 있는 것은 웅진코웨이고객센터의 번호판이다. 일반 신차할부, 오토리스와 달리 신차장기렌트는 일반 렌터카와 동일한 호, 하 번호판을 다룬다. 승용차리스는 연령대 관계없이 누구나 사용이 가능하며 취급 제한 차종 아울러 없다.

  웅진코웨이렌탈