Anadolu Efes, Tarımsal Ekonomiye 800 milyon TL Katkı Yapacak!

Adıyaman’da gerçekleştirilen arpa hasadı etkinliğinde konuşan Anadolu Efes Bira Grubu Başkanı ve CEO Can Çaka, “Anadolu Efes olarak kurulduğumuz günden bu yana sürdürülebilir tarım uygulamalarıyla tarım sektörüne katkı sağlıyoruz. Ziraat mühendislerimiz tarafından geliştirilen tescilli 17 arpa tohumumuz ve 7 şerbetçi otu çeşidimiz bulunuyor” dedi.

2022 yılında tarımsal ekonomiye yaklaşık 800 milyon TL katkı sağlayacağı öngörülen Öte yandan şirket, üç ayrı üniversite ile bilimsel çalışmalara başladığını da duyurdu. Kuraklığa dayanıklı yeni tohumların geliştirilmesi, arpa çeşitliliğinin, verimin ve kalitenin daha da artırılması gibi konuların bu çalışmaların odağında olacağı söyleniyor. 2018 yılından bu yana Akıllı Tarım uygulamaları üzerinde çalışmalar yapan Anadolu Efes, ayrıca çiftçilerin sürdürülebilir tarım uygulamaları ile ilgili yetkinliklerinin geliştirilmesine de katkıda bulunuyor. Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü Onur Altürk “Türkiye’de maltlık arpanın en önemli alıcısı konumundayız. Pandemi sonrasında içinden geçtiğimiz zorlu dönemde çiftçilerimizi desteklemek ve maltlık arpa üretiminin sürdürülebilirliğini güvence altına almak için çiftçilerimize toplam 10 milyon TL’ye varan bir “Çiftçi Teşvik Paketi” sunduk” diyor. Ayrıca sertifikalı tohum dağıtımını da bu sezon %50 artıran Anadolu Efes, böylelikle çiftçilerin ihtiyaç duyduğu gübre gibi tarımsal girdiler için finansal destek sağlıyor. 

Bilim insanları ve akademisyenler, iklim krizinin tarım ve gıda güvenliği üzerindeki etkileriyle mücadelede agroekolojik çözümlere işaret ediyor. Kurulduğu günden bu yana tarım sektörüne verdiği destekle bilenen Anadolu Efes de bu kapsamda, Anadolu topraklarının kadim tarım pratiklerini, iklim değişikliği karşısında daha dirençli hale getirecek projeler üzerinde çalışıyor. Şirketin tarım alanında yaptığı çalışmaların detayları, arpa üretiminin yapıldığı illerden Adıyaman’da yapılan hasat etkinliğinde basınla paylaşıldı. 

Anadolu Efes Bira Grubu Başkanı ve CEO Can Çaka, etkinlikte yaptığı konuşmada şu bilgileri aktardı: 

“Arpa bizim üretimimizin en hayati ham maddesi, aynı zamanda dünyada kültüre alınmış en eski tahıllardan biri ve belki de en önemlisi. Bu nedenle Anadolu Efes olarak biz arpanın geçmişiyle, bugünüyle ve geleceğiyle çok ilgiliyiz.”

“En önemli paydaşlarımızdan biri olan çiftçilerimizle kurulduğumuz günden bu yana omuz omuza çalışarak, ham maddelerimizin kalitesini güvence altına alıyoruz. Gelecek nesillere cömert topraklarımızı aktarabilmek için de sürdürülebilir tarım uygulamaları konusunda çiftçilerimizin yetkinliklerini geliştiriyor, onlara gerekli araçları sunuyoruz.”

1982’den bugüne Tarımsal Ürün Geliştirme Departmanı’nda Ar-Ge çalışmalarıyla kendi tohumlarını geliştirdiklerine dikkat çeken Çaka, tescilli 17 arpa tohumlarının bulunduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti; “Son yıllarda kuraklığa dayanıklı tohumların geliştirilmesi, verimliliğinin artırılması ve tohumların uluslararası standartlarda kimliklendirilmesine daha da ağırlık veriyoruz. Bu bağlamda Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve Konya Selçuk Üniversitesi ile iş birliğinde yeni bilimsel çalışmalara başladık. Bu sezon Türkiye’nin tarımsal ekonomisine katkımızın yaklaşık 800 milyon TL seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz.”

Related Articles

10766 YORUMLAR

 1. Michael Corleone from The Godfather II disagreed with that.
  Like George Washington, Sandys believed that telling the truth is always the way to go.
  One of his most notable is, An ounce of prevention is worth a pound of cure.
  But these days.
  And then.
  But one key difference is that for a phrase to be truly aphoristic, it needs to be a short statement.
  If you do, you agree with George Herbert’s famous aphorism from his book, Outlandish Proverbs.
  Because let’s face it, perseverance is the key to success in life.
  Examples of Aphorism in Politics
  This also reminds me of a precept by Sir Edwin Sandys, a politician who helped establish Jamestown, Virginia.
  Shifting gears a little, let’s talk about one of the world’s greatest aphorists – Benjamin Franklin.
  Not so much.
  There must be a method to your madness.
  They’re written in countless books and passed down as folk wisdom.
  Repeat after me.
  Don’t count on things that haven’t happened yet because something unexpected could occur.

 2. Examples of Aphorism in Film
  He once stated, It is better to be alone than in bad company.
  He’s earned that title because he’s authored dozens of aphorisms.
  (I say these words to make me glad),
  It’s time.
  How many times have you heard one of the following aphorism examples.
  Now that we’ve covered the aphorism definition, are you ready for more examples.
  This quote originated from Thomas Howell in New Sonnets and Pretty Pamphlets.
  Michael Corleone from The Godfather II disagreed with that.
  We’ve all probably had to learn that the hard way.
  That’s not what you expected, was it.
  Skilled writers use aphorisms to evoke big ideas in a relatable way.
  It’s time.
  They’re in social media captions all over the web.
  Examples of Aphorism in Literature
  Another success aphorism comes from Chris Grosser.

 3. The early bird gets the worm.
  Another aphorism that’s adapted is, Don’t count your chickens before they hatch.
  Examples of Aphorism in Politics
  Like George Washington, Sandys believed that telling the truth is always the way to go.
  One of his most notable is, An ounce of prevention is worth a pound of cure.
  search bar with “what use aphorism.” written
  Their direct, witty approach is what makes these self-evident truths powerful.
  Truthfully, there aren’t huge differences between the three.
  Early to bed and early to rise makes a man healthy, wealthy, and wise.
  It reminds us to take precautionary measures, so we don’t end up with bad results.
  Opportunities don’t happen.
  We’ve all probably had to learn that the hard way.
  That’s not what you expected, was it.
  search bar with “what use aphorism.” written
  As they say, Nothing ventured, nothing gained.
  Aphorisms are so common that we hardly think twice about them.

 4. Dicyclomine (Bentyl) Effects Feeling high Does Bentyl make anyone else feel kind of high?
  Like your head is fuzzy and light. It helps my IBS a lot.
  Has anyone adjusted to the side effect after using it for a while?
  comments Best Add a Comment [deleted] • 4 yr.
  ago [removed] kingbloop • 4 yr. ago.

 5. Ο Νέιμαρ είναι ένας από τους κορυφαίους ποδοσφαιριστές του πλανήτη και πριν λίγες ημέρες εξασφάλισε την παρουσία του στα ημιτελικά του Champions League με την Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά φαίνεται ότι ετοιμάζεται και για… δεύτερο επάγγελμα. Ο Νέιμαρ είναι ένας από τους κορυφαίους ποδοσφαιριστές του πλανήτη και πριν λίγες ημέρες εξασφάλισε την παρουσία του στα ημιτελικά του Champions League με την Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά φαίνεται ότι ετοιμάζεται και για… δεύτερο επάγγελμα. https://longcovid-children.com/forum/profile/aureliafeint717/ Στο Foxbet θα βρείτε όλα τα κορυφαία δωρεάν φρουτάκια! Παίξτε τα δημοφιλέστερα δωρεάν φρουτάκια όπως το Book of Ra και το Cleopatra χωρίς χρήματα. Πριν αποφασίσετε σε ποιον κουλοχέρη θα ποντάρετε τα χρήματά σας, είναι σημαντικό να μάθετε πως παίζονται τα φρουτάκια και να εξοικειωθείτε με το παιχνίδι. Brilliant Wilds Τα φρουτάκια Κλεοπάτρα και οι κουλοχέρηδες Κλεοπάτρα είναι από τους πιο δημοφιλείς βίντεο κουλοχέρηδες που υπάρχουν.Η ποικιλία από free φρουτάκια με θέμα την βασίλισσα της αρχαίας Αιγύπτου είναι τεράστια, οπότε εδώ αποφασίσαμε να συλλέξουμε αυτά που θεωρούμε τα καλύτερα και πιο εντυπωσιακά φρεε φρουτάκια Κλεοπάτρα (froutakia kleopatra).

 6. Alterations in steroidogenic hormone action have been associated with developmental defects as well as dysfunction of the reproductive system 6, 7 what is lasix 6E, suggesting that recruitment of CD8 T cells, like Tregs, is limited by local tumor derived factors

 7. Здравствуйте, мы делаем черновой ремонт металлокаркасного для дома. Подскажите какая цена полусухой стяжки для каркасного дома и стомость подоконников из массив дерева? Какую толщину полу сухой стяжки пола можно делать в кабинете? Каким образом скалькулировать стройматериалы и расценки на – Системы доступа (видеодомофоны, замки , турникеты и другое)? С наилучшими пожеланиями

 8. ”NГЈo tГ­nhamos equipe para ser campeГЈo, essa Г© a verdade, todo mundo sabe disso. O grupo se uniu depois da partida contra o Santos, que o Andrade assumiu”, disse Adriano, em entrevista ao canal Flow Sport Club, em outubro do mГЄs passado. Ou seja, sГі a declaração do ex-atacante jГЎ traz o quГЈo improvГЎvel foi essa conquista rubro-negra. Daniel Carreira Filho E receba por email as Гєltimas notГ­cias do seu time do coração, contratações, esportes e muito mais! \n Estamos teniendo problemas con el servicio. Mientras lo establecemos, sigue\n viendo eventos en directo seleccionando la opciГіn a continuaciГіn.\n Г‰ tambГ©m possГ­vel avaliar a posição no torneio, porque no ao vivo tabela actualizada, de acordo com a pontuação real. Todos podem assistir a infografias ou emissГµes de texto, que transmitem plenamente a atmosfera do jogo. Tabelas de diferentes torneios estГЈo sempre disponГ­veis em hoje momento.
  https://dadstreamer.com/community/profile/noelouellette79/
  No segundo tempo, o Flamengo começou no mesmo ritmo que terminou a etapa inicial: aos dois minutos, Isla serviu Éverton Ribeiro na área, ele finalizou, contou com o desvio na defesa, para matar o goleiro e aumentar o marcador. Clique aqui para acessar o site do Premiere O segundo tempo comeГ§ou ainda melhor para o Flamengo. Aos 12 minutos, CГЎssio fez Гіtima defesa apГіs chute de Gabigol. Aos 20 minutos, David Luiz acertou um chute na trave. E logo depois Everton Ribeiro e Gabigol chutaram de forma perigosa tambГ©m, mas nГЈo abriram o placar. No primeiro turno, o jogos entre os dois times terminou empatado em 1 a 1. O jogo foi movimentado e os dois elencos apresentaram um bom futebol. Texto predominantemente opinativo. Expressa a visГЈo do autor, mas nГЈo necessariamente a opiniГЈo do jornal. Pode ser escrito por jornalistas ou especialistas de ГЎreas diversas.

 9. Букмекерская контора 1xBet является одной из самых известных на рынке. https://bet-promokod.ru/ Огромный выбор событий из мира спорта и киберспорта, десятки открытых линий, высочайшие коэффициенты. Также, БК имеет обширный функционал и немногие дает возможность совершать ставки по уникальным промокодам. Используя промокоды, вы можете получить настоящие деньги, не внося абсолютно никаких средств. Фантастика? – Нет, Реальность Узнать последний промокод вы можете сейчас же, однако использовать его необходимо в соответствии с правилами и инструкциями, которые приведены ниже.